Şimdi Ara

trafik bisiklette var!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gerek kendimin gerekse başka bisikletçi arkadaşların ortak sorunu olan trafikte hatta türk toplumunda dikkatte alinmiyor olmamız,şoförlerin sanki yolda bisikletin gitme hakkı yokmuş gibi davranması hatta bazı söför arkadaşların araçlarını üzerimize sürmesi yolun diğer şeritleri boşken yolun en sağından giden bisiklet sürücüsünü sıkıştırması,

Yanımızdan korna çalarak yolda ne arıyorsun der gibi geçmesinden bisikleti hobi,spor veya ulaşım aracı olarak kullanan bizler artık gerçekten bu durumdan çok sıkıldık

Trafikte arabaların ve motorların kullanım hakkı olduğu kadar bisikletinde yolun en sağını kullanma hakkı vardır hatta çoğu kişide biliyorki bu trafik kanunlarında geçiyor bu yüzden lütfen şoför arkadaşlar bisikletlileri yolda sıkıştırmayın

Bir diğer konuya daha değinmek istiyorum bisiklet kaskı kullanmak çok doğal bir durum nasıl ki motorsiklete binen kişi güvenlik amacıyla kask takıyorsa bisiklet sürücüsününde kask takması aynı şekilde normal bir durum çünkü herkesin bildiği gibi sadece bir tek kafamız var koruyamazsak eğer halimiz içler acısı

Bisiklet her ne kadar çok yüksek hızlara çıkmazsada gerçekten çok tehlikeli olabiliyor malesef.bu yüzden lütfen kask takanlara karşı tutumunuzu değiştirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son derece haklısın , Imzamı atarım.

• bilinç yok kardeşim millet bisikleti oyuncak olarak görüyor o yüzden ulaşım aracı olarak kullananları önemsemiyor aslında istanbul ankara gibi trafik sorunu olan yerlerde bisiklet ile ulaşım daha hızlı olur ancak milletin kafası buna basmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

Son derece haklısın , Imzamı atarım.

Keşke herkes sizin gibi düşünse hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: birvarmışbiryokmuş

bilinç yok kardeşim millet bisikleti oyuncak olarak görüyor o yüzden ulaşım aracı olarak kullananları önemsemiyor aslında istanbul ankara gibi trafik sorunu olan yerlerde bisiklet ile ulaşım daha hızlı olur ancak milletin kafası buna basmıyor

Aynen öyle hocam halkımız malesef sizinde dediğiniz gibi bisikleti sadece çocuklarn bindiği bir araç olarak görmeye devam ediyor yıllardir,okullarda bisikletle ilgili yeterli bir bilinçlendirme yapılmıyor örnek olarak kask kullanılması gerektiğini hiç bir kitapta yazdığını hatirlamiyorum

Trafik konusunda da size sonuna katılmakla birlikte avrupanin en gelişmiş ülkelerinde bile insanlar bisikleti ulaşim aracı olarak görmekte sizinde bildiğiniz gibi ülkemizde malesef doğru dürüst bisiklet yolu bile bulunmamakta hatta benim bulunduğum ilde nerdeyse hiç yok

• Koca forumda iki bisikletçi yoldaşim mi var yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnI_ -- 11 Aralık 2014; 21:23:44 >
  • bizim milletin zihniyeti değişince o zaman verirler ki bu kaç yy sonra olur bilinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excision

bizim milletin zihniyeti değişince o zaman verirler ki bu kaç yy sonra olur bilinmez.

Bizler ısrarla bisikletlerimizi kullanmaya devam etmedigimiz sürece asırlarda geçse bu zihniyet bence değişmez hocam

• Güncel

• bide bisiklet yolunaaraba park ediyorlar ya
  • Şehirler arası yollarda pek sıkıntı olmuyor ama şehir içinde sürücülerin bisikletlilere karşı tutumu negatif oluyor. Ben bunu trafiğin getirdiği sinir stresin dışa vurumu olarak değerlendiriyorum.
  • Avrupada durum çok farklı bazı devlet bakanları bile işe bisikletle gidip geliyorlar kırmızı ışıkta bisikletlilerde duruyor herşey bi düzen içerisinde bizde niye böyle anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ennusa44

Avrupada durum çok farklı bazı devlet bakanları bile işe bisikletle gidip geliyorlar kırmızı ışıkta bisikletlilerde duruyor herşey bi düzen içerisinde bizde niye böyle anlamıyorum

Aslında burdaki durumun sebebi belli insanlarimizin çoğu gösteriş meraklasi hep pahalı arabalar,telefonlar vs ve bisiklete binen yoksuldur anlayışı değişmedigi için, insanlik değerleri bunlarla ölçüldugu için türkiyede bisiklet kulturu gelişmiyor

• Daha fazla insanın bilinçlenmesi umuduyla up

• şehir içinde bisiklet kullanırken genelde kadıköyde ve anadolu yakası sahil şeridinde kullanırım. genel olarak bu civarın sürücüleri fena değiller, ama bazen büyük ahmaklıklar yapanlar da çıkabiliyo.

bir keresinde pendik'ten dönüyorduk arkadaşımla. sahil yolu bomboş, arkadan bi otomobil yaklaştı tam bizim yanımıza yetişinde lönk diye sağa çekiverdi, benim arkadaş neredeyse kaldırıma giriyodu. elemana ne yapıyosun diyoz, eleman anlamıyo ne yaptım ki diyo. yahu üzerimize kırdın diyoz, görmedim diyo. yahu yol bomboş, arkadan geliyosun, nasıl görmüyosun diyoz (gece falan da değil, kaldı ki gece olsa bile oldukça şiddetli yanan ön ve arka lambalar var zaten bisikletlerde) eleman diyo ki işte abi benim kabahatim falan yok, haksız yere bana kızıyosunuz diyo.

aslında olay şu, eleman bizi görüyo (bommmboş yolda görmemesi için kör oğlu kör olması lazım) ama kaale almıyo. yani sağa çekeceği zaman orda bi bisikletli varmış falan umrunda bile değil.

kadıköy civarı sürücüler gene iyi, ama kırsala yaklaştıkça apaçi gibi sürenler artıyo.

• Bisiklet kullanmayı çok sevmeme ve hala da kullanmama rağmen gün içerisindeki stresle farkında olmadan ben de aynı hareketlerde bulunabiliyorum bisiklet sürücülerine. Yalnız yollarımız da bisikletli ulaşım ve güvenliği için çok yetersiz. Hep yetersizlikten kaynaklanan sorunlar bunlar.
  • Daha fazla kişinin bilgilenmesi umuduyla up

• Haklısınız hocam.Birde park ettikten sonra o aynaya bakmadan kapıyı bir anda açmaları yok mu ? Biz ne kadar dikkat etsekte oluyor.Bir arkadaşımın başına gelmişti.Kötü yaralanmıştı.

• quote:

kask takanlara karşı tutumunuzu değiştirin

Kask takanlara karşı nasıl bir tutum var ki olumsuz olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mises

quote:

kask takanlara karşı tutumunuzu değiştirin

Kask takanlara karşı nasıl bir tutum var ki olumsuz olarak?

Başka dünyadan gelmiş uzaylı muamelesi yapılıyor arkamızdan gülenler, bağırıp cagiranlar,turist sanıp hello diyenler, tip tip bakanlar,arabaların bazıları yanımızdan geçerken kornalarina sonuna kadar basanlar kısaca bunlar hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.