Şimdi Ara

Dünyanın en ince telefonu artık Vivo X5 Max

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en ince telefonu artık Vivo X5 Max

Son yıllarda dünyanın en ince akıllı telefonu yarışmasında Çinlilerin büyük bir ağırlığı ortaya çıktı. Geçen yıl Huawei'de olan bu ünvan daha sonra Gionee'ye geçmişti. Bu yıl Oppo bu ünvanı alırken şimdi ise Vivo en ince akıllı telefonu üretti. 

Vivo X5 Max, en ince noktasında 3.98mm, en kalın noktasında ise 4.75mm kalınlık seviyesine sahip. Böylece 4.85mm kalınlığındaki Oppo R5 modelinden en ince akıllı telefon ünvanını da devralıyor. 

Bu kadar ince bir kasa olmasına rağmen Vivo yine de donanım konusunda cömert davranmaya çalışmış. 5.5 inçlik Full HD Super AMOLED ekrana sahip olan X5 Max, 1.7GHz saat hızında çalışan 8 Cortex-A53 çekirdekli Snapdragon 615 yongasetinden gücünü alıyor. Yongaseti 4+4 formatında çalışırken, duruma göre 4 çekirdeğin yanında diğer çekirdekler de aynı anda devreye girebiliyor. Yongasetinde Adreno 405 grafik birimi mevcut. 

Sistemin 2GB RAM ile desteklendiği X5 Max, 16GB artırılabilir kapasite, 13MP çözünürlükte arka kamera, 5MP çözünürlükte ön kamera, Android 4.4 işletim sistemi, Funtouch OS 2.0 kullanıcı arayüzü şeklinde özellikler barındırıyor. 

Cihaz ses açısından oldukça iddialı. Yamaha YSS-205X ses yongası, Sabre ES9018K2M DAC, özel Sabre ES9601 kulaklık amplifikatörü ve OPA1612 amplifikatörü birarada bulunurken, Vivo bu sete Hi-Fi 2.0 adını vermiş. 

Cihazda batarya 2000mAh seviyesinde tutulmuş. Bu bakımdan sürekli kullanımda bir günü çıkaramayabilir. Vivo ayrıca dual SIM yuvası ve 3.5mm kulaklık girişini de kasada tutmayı başarmış. Çin standartlarına göre biraz pahalı olan cihaz 486$ yaklaşık fiyat etiketine sahip. Model 22 Aralık tarihinde satışa sunulacak. 

• Bataryası çok kötü. Fiyatı yüksek. Gereksiz bir cihaz olur benim için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ince yapcaz diye batarya koyamıyorlar.
    Zaten optimum bir incelik vardır. Dahada inceltmenin anlamı yok. 7mm bence ideal. Tabi bence

• Tamam batarya problem evet ama ses yongaları ile her işi internet olmayan müzik sevdalıları için gerçekten çok iyi bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowmexo -- 10 Aralık 2014; 16:08:28 >
  • ince cihaz üreten bataryadan taviz vermek zorunda. ya sabit pil yada kapasite düşecek. incelik kimin umrunda acaba. Fiyat kalın olmuş üstü kalsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya telefonun inceliği bir süre sonra problemdir. Elde tutulmaz o telefon. Bu incelik sevdası nedir anlamadım gitti. 7mm gayet iyi.

• Gereksiz ve çöp bir cihaz. Hâlâ şunu anlayamadı geri kafalılar. Ne kadar ince olursa dayanıklılık da o kadar azalır. Kalın olması her daim daha iyidir. Ayrıca o incelikte bir kasada nasıl iyi bir pil performansı olabilir? Bir mobil cihazın öncelikli amacı pil performansıdır, incelik değildir. Zaten cihazlar 10 mm'nin altına düştü ve yeterince ince yapıdalar. Nasıl daha uzun pil ömrü sunabiliriz diye çözüm arayacaklarına hâlâ incelttikçe inceltip hem dayanıklılıktan hem de bir mobil cihazın en önemli konusu olan pil ömründen feragat ediyorlar. Sanki pil teknolojisi çok gelişti de kalkıp inceltiyorlar. 5.5 inçlik FHD bir ekrana 2000 mAh pilin yetersiz geleceği aşikâr. İnce olsun diye böyle çöp cihazlara gerek yok. Sırf reklam amaçlı ve dünyanın en ince telefonu olarak dikkat çekmek amacıyla tasarlanmış bir çöp. Ayrıca o incelikte bir kasada nasıl doğru düzgün bir mercek olsun? Bir de 13 MP kamera koymuşlar. Benim kullandığım 808'de 17.5 kalınlık var ama eşşek kadar kamera sensörü var. Ama çektiği fotoğraflar o kalınlığı telafi ediyor. Demek istediğim o incelikte ne iyi bir dayanıklılık, ne iyi bir pil ömrü, ne de iyi bir kamera performansı sağlanamaz. Ah Nokia ah, bu işin piriydi. Zamanında doğru adımları atıp hata yapmasaydı piyasa böyle reklam amaçlı çöp üreticilerine kalmazdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Gereksiz ve çöp bir cihaz. Hâlâ şunu anlayamadı geri kafalılar. Ne kadar ince olursa dayanıklılık da o kadar azalır. Kalın olması her daim daha iyidir. Ayrıca o incelikte bir kasada nasıl iyi bir pil performansı olabilir? Bir mobil cihazın öncelikli amacı pil performansıdır, incelik değildir. Zaten cihazlar 10 mm'nin altına düştü ve yeterince ince yapıdalar. Nasıl daha uzun pil ömrü sunabiliriz diye çözüm arayacaklarına hâlâ incelttikçe inceltip hem dayanıklılıktan hem de bir mobil cihazın en önemli konusu olan pil ömründen feragat ediyorlar. Sanki pil teknolojisi çok gelişti de kalkıp inceltiyorlar. 5.5 inçlik FHD bir ekrana 2000 mAh pilin yetersiz geleceği aşikâr. İnce olsun diye böyle çöp cihazlara gerek yok. Sırf reklam amaçlı ve dünyanın en ince telefonu olarak dikkat çekmek amacıyla tasarlanmış bir çöp. Ayrıca o incelikte bir kasada nasıl doğru düzgün bir mercek olsun? Bir de 13 MP kamera koymuşlar. Benim kullandığım 808'de 17.5 kalınlık var ama eşşek kadar kamera sensörü var. Ama çektiği fotoğraflar o kalınlığı telafi ediyor. Demek istediğim o incelikte ne iyi bir dayanıklılık, ne iyi bir pil ömrü, ne de iyi bir kamera performansı sağlanamaz. Ah Nokia ah, bu işin piriydi. Zamanında doğru adımları atıp hata yapmasaydı piyasa böyle reklam amaçlı çöp üreticilerine kalmazdı.

Senin gibi 1 tanesine karşılık ince seven 10 tüketici varve bende kalas gibi telefonu sevmiyorum

• mükemmel tel olmuş kılıf bataryayla süper kullanılır

• 5.5 Olacağına 4.7 - 5.0 arası bir boyutta olsun Full HD yerine 720p olsun, hiç olmazsa batarya günü kurtarsın..
  • Takacaksın slim armor olacak 10mm zaten

• acsend p6 kullandım cihazın elde tutuşu biraz problemli oluyor bu bide daha ince masaya koyduğunuzda alması bile problem

• Bukulme testi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Gereksiz ve çöp bir cihaz. Hâlâ şunu anlayamadı geri kafalılar. Ne kadar ince olursa dayanıklılık da o kadar azalır. Kalın olması her daim daha iyidir. Ayrıca o incelikte bir kasada nasıl iyi bir pil performansı olabilir? Bir mobil cihazın öncelikli amacı pil performansıdır, incelik değildir. Zaten cihazlar 10 mm'nin altına düştü ve yeterince ince yapıdalar. Nasıl daha uzun pil ömrü sunabiliriz diye çözüm arayacaklarına hâlâ incelttikçe inceltip hem dayanıklılıktan hem de bir mobil cihazın en önemli konusu olan pil ömründen feragat ediyorlar. Sanki pil teknolojisi çok gelişti de kalkıp inceltiyorlar. 5.5 inçlik FHD bir ekrana 2000 mAh pilin yetersiz geleceği aşikâr. İnce olsun diye böyle çöp cihazlara gerek yok. Sırf reklam amaçlı ve dünyanın en ince telefonu olarak dikkat çekmek amacıyla tasarlanmış bir çöp. Ayrıca o incelikte bir kasada nasıl doğru düzgün bir mercek olsun? Bir de 13 MP kamera koymuşlar. Benim kullandığım 808'de 17.5 kalınlık var ama eşşek kadar kamera sensörü var. Ama çektiği fotoğraflar o kalınlığı telafi ediyor. Demek istediğim o incelikte ne iyi bir dayanıklılık, ne iyi bir pil ömrü, ne de iyi bir kamera performansı sağlanamaz. Ah Nokia ah, bu işin piriydi. Zamanında doğru adımları atıp hata yapmasaydı piyasa böyle reklam amaçlı çöp üreticilerine kalmazdı.

Salatalığı neyle kesicez peki

• @Mr. Jingles
    Hey ileri kafalı öncelikle sakin ol.Yeni teknolojilere açık olmalısın, telefonun ince olması demek bu cihazın donanımlarında geliştirmeye gitmek demek olabilir.Yeni sensörler, yeni bataryalar, dirençsiz tam iletken devreler, diyotlar, transistörler vb.
    Ama önce bi müsade ette bunlar kademe kademe olsun, bir anda olacak değil ya.Anca eleştirin zaten gram fikir vermeyin.

• cihazın en çok sevdiğim yanı da çift sim ile micro sd arasında seçim yapılabiliyor olması

haberde bahsedilmemiş ama sim kart slotu öyle bir tasarlanmış ki ana sim micro sim yanında da micro sd yuvası var ama eğer micro sd kullanmam bana ikinci hat lazım derseniz nano sim kartı micro sd yuvasının alt kısmına yan takınca çift sim oluyor

yani bu kimin aklına geldiyse şahsen tebrik ediyorum cidden dahiyane

sim kart slotunun mantığı için (bkz.http://www.gizchina.com/2014/12/01/4-75mm-vivo-x5-max-launching-10th-december-dual-sim/)

• her zevke göre telefon var artık, benim için incelik önemli bir faktör değil başkası için önemli olabilir. Ben pilin çıkarılabilir olmasına, yüksek pil kapasitesine vs.. daha çok önem veriyorum.

• İncelik hiç önemli değil bence sağlam olması ve sunduğu özellikler daha ön planda olmalı
  • Yarış bu. adamlar telefon şöyle böyle bakmıyor. Böyle de cihaz yapabiliriz demek istiyorlar.

• Kalinligi 1 cm olsun ama 5000-6000 mah bataryasi olsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.