Şimdi Ara

iş ile evimin arası 1,9 km 300 tl lik bir bisiklet alsam işimi görür mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • part olarak calisiyorum. haftanin 4 5 gunu evden gidiyorum ise. 4 ü ele alirsak 4*4= 16 tl haftada bana karı olur. (sevirvis kullanmazsan gunde 4 tl Yol parası var. ) mesafede kisa bazen otobusu kaciriyorum metroya yurumek zorunda kaliyorum 1200 mt mesafede 10-15 dk mi aliyor. arti otobus beklerken vs servisle 4 dk olan yol bana 1 saate patliyor.

bu ay yil basi ikramiyesi var biraz elime para gececek fazladan bunu bisiklet alarak degerlendirmek istiyorum. ucuz bisikletler isimi gorurmu? ayrica spor olarakta kullanmak istiyorum. belediye saolsun komple bisiklet yolu yapti her yere. azda olsa insanlarda bir kultur var.

fikirleriniz nedir? ucuz yolla halletsem dogru olur mu? (iste dus alma sansim var. otobus bekleyecegim sureye dus alirim.)

boyum 186 cm kilo 95 kg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Salcano'nun modellerine bakabilirsin, hem ucuz hem de kaliteli. Zaten evden işe işten eve kullanacaksan fazla pahalı bir bisiklet almana gerek yok, ama gidipte kalitesiz birşey alma, masraf çıkartır.
  • oneri lerinizi bekliyorum daha once bu fiyatllarda kullandiginiZ aletler varsa

• Bence büteçnizi 500 tl olarak belirleyin hem sadece bisiklet almanız yetmez yağmurluk kask eldiven ön arka far almanız sürüş güvenliğinizi artıracaktır.kesinlikle bisiklet ideal bende aynı durumdayım ancak Ankara'da ne yazıkki bisiklet yolları mevcut değil sürücülerde saygı zaten yok sizi dikkate almıyorlar.Eğer bisiklet yolunuz mevcut ise hemen bisikleti keyifle sürmeye başların derim.Mosso WİLDFİRE , BİANCHİ 1000 2000 SPEED, Yada düz maşalı güzel bir bisiklet işinizi görür.
  • İkinci ele yönelin hocam kış geldi zaten çok satan olur.300 tlye çok güzel bisiklet ler bula bilirsiniz bence

• Hocam 300tlye alıcağın bisikletin şahinden farkı olmaz. Yani çabuk dökülür o yüzden 2 elde 500 e kadar çıkarsanız daha karlı ve yakışıklı bir bisiklet alabilme ihtimaliniz olur. 0 olarak da gene 500 civarlarına çıkarsanız daha sağlam bir bisiklet alabilirsiniz.
  • İşini görür tabiki. Benim 150liralık bisikletimle (ikinci el aldım) hafta en 30-40 kmlik yol alıyorum. Biraz yorucu olsada arkadaşlara takılıp tırmanışlar bile yapıyorum arazide. 1.200 metreyi rahatca götürür getirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypnox -- 14 Aralık 2014; 16:25:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esgun

Hocam 300tlye alıcağın bisikletin şahinden farkı olmaz. Yani çabuk dökülür o yüzden 2 elde 500 e kadar çıkarsanız daha karlı ve yakışıklı bir bisiklet alabilme ihtimaliniz olur. 0 olarak da gene 500 civarlarına çıkarsanız daha sağlam bir bisiklet alabilirsiniz.

Dökülüypr dedigin sahinler 20-25 yillik araclar. O yastaki hangi arac dokulmuyor ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnox

İşini görür tabiki. Benim 150liralık bisikletimle (ikinci el aldım) hafta en 30-40 kmlik yol alıyorum. Biraz yorucu olsada arkadaşlara takılıp tırmanışlar bile yapıyorum arazide. 1.200 metreyi rahatca götürür getirir.

Sonucta sehir icinde rahatlamak icin kullanacam birde ise gidip gelirken kullansam yeter. İkinci elde 300 tl ye biseyler bakayim. Olmadi celik kardolu sifir alirim.

• 1-2 km lik yol için yarım saat otobüs bekleyeceğinize neden yürümüyorsunuz?
  • yec44 kullanıcısına yanıt
    2.el 300liraya çok güzel ikinci el aluminyum kadro kron salcano bisikletler bulabilrsin sahibindende. Çok rahat gider gelirsin. Kron xc150 -250, Bianchi speed 3000 veya 4000 ortalama o fiyatlarda ikinci elde. Takip edebilirsin siteden. Ama çelik kadro tavsiye etmem. Gereksiz ağırlık yüklüyor sırtına. Bu arada alıcağın bisikletin kadro boyunun sana uygun olmasına dikkat et rahat bir sürüş için
  • 2. El aliminyum kadrolu bir bisiklet işiniz görür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reahax

1-2 km lik yol için yarım saat otobüs bekleyeceğinize neden yürümüyorsunuz?

1 kez yuruyerek gittim aslinda. Niye surekli gitmiyorum biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnox

2.el 300liraya çok güzel ikinci el aluminyum kadro kron salcano bisikletler bulabilrsin sahibindende. Çok rahat gider gelirsin. Kron xc150 -250, Bianchi speed 3000 veya 4000 ortalama o fiyatlarda ikinci elde. Takip edebilirsin siteden. Ama çelik kadro tavsiye etmem. Gereksiz ağırlık yüklüyor sırtına. Bu arada alıcağın bisikletin kadro boyunun sana uygun olmasına dikkat et rahat bir sürüş için

Kendi ağ,ırligimla beraber pek fark etmiyor 3-5 kg. Celik olsun daha az sorun çıkarsın.

• Merhaba;

Bence bisiklet gibi mütevazi olması gereken bir üründe illa dünya markası olacak, illa son sistem vistesleri olacak, illa etek dolusu para verilecek diye bişey yok, ulaşım için kullanılacak bir bisiklette aranması gereken özellik shimano vites aksamı, garantisi ve iyi de bi görseli olması yeterli, bir de işe gidip gelinecekse asvalt kullanımına uygun tekerler ve hava şartlarına göre çamurluk vs olması tavsiye olunur,

Ayrıca bir kaç ay içerisinde vücut kendi temposunu ayarlıyor ve çok fazla ter sorunu da kalmıyor,
    aşağıdaki bisiklet 410 tl civarı ve gayet de güzel görünüyor, tavsiye ederim, ama boyunuz uzun 28 jant da düşünülebilir,
    http://www.bisikletcim.com/umit-citys-m-26-jant-bisiklet-2642

• quote:

Orijinalden alıntı: yec44

quote:

yürüyerek gitmek yerine bisiklet yolunu kullanarak bisikletle gitmenizi tavsiye ederim. hem yürüyerek gitmenin daha yorucu olacağını düşünüyorum. yürüyerek gidip işte çalışıp yürüyerek dönmek zor gelebilir. ama bisiklet ile gidince olay biraz daha keyifli bir hale dönüşebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertkayags

quote:

Orijinalden alıntı: yec44

quote:

yürüyerek gitmek yerine bisiklet yolunu kullanarak bisikletle gitmenizi tavsiye ederim. hem yürüyerek gitmenin daha yorucu olacağını düşünüyorum. yürüyerek gidip işte çalışıp yürüyerek dönmek zor gelebilir. ama bisiklet ile gidince olay biraz daha keyifli bir hale dönüşebilir.

Yagmur felan yoksa yuruyorum. Baya guzel oluyor muzikle.

• İşini görür tabi.Daha sonra ihtiyacına göre daha iyi modellere yönelirsin,bağımlılık yapar
    Ama şahsen yağmurlu havalarda ve tüm kış bisiklet kullanmıyorum
  • Bisikletli ölümler malesef var biliyorsunuz .Ortalama 75-100 lirayada bir kask,20 lira civarına eldiven,gözlük, alırsanız riskleri azaltmış olursunuz.
  • Katılıyorum
    Hiç olmadı kask alarak başlanmalı güvenlik donanımına
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.