Şimdi Ara

Android 5.0 hakkında soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde s4 i9505 modeli mevcut cyanogen mod 12 beta sürümünü indirdim arayüz falan süper antutu da cyanogen kerneli ile 29.500 Yani nerdeyse 30.000 puan aldı. Fakat xposed installer başta olmak üzere çoğu uygulama sürümde desteklenmiyor.(Epeyce bug mevcut , sürümün tanıtılmasının üzerinden 2-3 hafta geçtiği için bu görmezden gelinebilir :) )
    Bunlar ne zamana desteklenecek? Telefon performansı süper fakat istediğim uygulamaları kuramamak beni kırdı...
    Bunları optimize eden uygulama vs bir şey var mı?
    Güncellemeyi mi bekleyeceğim?
    S4 için resmi (touchwiz) mart nisan diyor o zamana kadar kitkat kullanmak istemiyorum konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilirse çok sevinirim.
    İyi Forumlar

Edit:İmla hataları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 9 Aralık 2014; 21:20:12 >

• 5.0 sürümünde ahım şahım bi değişiklik yok. ben nexus 4 kullanıyorum android 5 geldikten sonra root atarak 4.4 e geri geldim fronco kerneli ile 27.275 aldım. destekelemeyen uygulamalar için bişe diyemicem. ama dediğim gibi android 5 ten ahım şahım bi değişiklik bekleme.
    benim isteğimi karşılamadı.
    en azından batarya olarak.
  • https://m.youtube.com/watch?v=C8qD_h6iL1g

Nexuslarda çok değişiklik olmadı ama s4te 5.0 la birlikte baya değişiklik oldu buyur izle videoyu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavzerturk M kullanıcısına yanıt
    Hocam s4 sammobile videosunu izledim çok hoşuma gitti s5 arayüzü falan gelcek nexus 4i bilmiyorum ama baştan sona yenilencek nerdeyse s4.O nedenle iple çekiyorum touchwiz için unoffical sürümü bekliyorum geldiği gibi indiririm
  • Hocam ilk duyurulduğunda izlemiştim hayran oldum rezillik gibi olan s4 yazılımını kurtaracak gibi ;) ama işte 2015 nisan diyorlar hocam 4 ayımız var s5 e gelmeye başladı bile samsung verdiğimiz paranın hakkını vermiyor mail de attım robot cevapladı belli.

AH O FİRMWARE i sansürlemese ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 12 Aralık 2014; 19:13:49 >
  • Şubat ya da mart gibi gelicek diyolar nisanı beklemeyiz bana kalırsa. Ama güncellemeyi çok beğenmeme rağmen arkaplan daha beyaz olucağı için şarj sorunu olucak diye düşünüyorum . Ram kullanımı da artacak bana göre o yüzden hemen güncellemiycem.

• Mantıklı hocam benim cihaz rootlu zaten sarjı falan kernellerle kısıyorum ram gerçekten fırlayacak gibi en kötü cyanogen mod 12 nin stabilleşmesini bekleriz
  • Ben valla root rom işlerinden falan pek anlamıyorum . Ama 4.3 den kitkata geçtikten sonra ram kullanımı 1.20 den düşmemeye başladı şarj daha yavaş dolup daha yavaş tükenmeye başladı. Ram kullanımı azalır inşallah bakalım artık .

• Sanmıyorum hocam en kötü aynı kalır gittikçe artıyor kullanılan sistem özellikleri o nedenle dolayısıyla ram batarya çabuk bitiyor isteseler stabilleştirirler ama yeni telefona yöneltmek için yapmıyorlar.
    Rom ve Kernellerinde amacı bu telefonu ayakta tutmak şimdi root atalı 6 ay olmuştur bu işi epey öğrendim.
    Çok fark var hocam çok.
  • Root yapınca garanti kapsamından çıkıyo ama dimi ?

• Evet benim zaten bitmişti hocam
  • Benim daha 12 ay var o yüzden riske atmiym şimdi bide riskli diyolar

• risk güzeldir
    Yaptiktan sonra risk olmadığını anlıyor insan tabii bilmiyorsaniz denemeyin bende bilmiyordum ama öğrendim tabi Türk siteleri yalan yanlis anlatıyor.Sirf konu google da çıksın diye
    benim 4g modeli I9505 diye aratiyorum başlık da i9505 diyo dosyaya bakiyorsun i9500 yabanci sitelerden bakarak öğrendim sakin google trans a da girmeyin çok yanlış ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 15 Aralık 2014; 16:56:28 >
  • zaten bu işe bulaşsınlar bidaha kurtulamazlar. çok zevkli oluyor
    Aynen fantezi haline geldi gunluk rom atiyorum titanium backupla falan ;)

• Ne konuştuğunuzu keşke anlasam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.