Şimdi Ara

Huawei Glory 4X ön siparişe başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Huawei Glory 4X ön siparişe başladı

Huawei'nin 16 Aralık tarihinde yapacağı etkinlikte Glory/Honor serisine ait yeni akıllı telefonları tanıtması beklenirken, daha etkinlik başlamadan cihazlar ön siparişe çıkmaya başladı. Çift arka kameralı Glory 6 Plus modelinden sonra Glory 4X modeli de ön siparişe başladı. 

Glory 4X modeli firmanın ilk 64-bitlik yongaseti Kirin 620'yi taşıması ile dikkat çekiyor. 8 adet Cortex-A53 çekirdeği taşıyan bu yongasetinde biraz eski Mali-T450 grafik birimi yer alıyor. Android 4.4 işletim sistemi üzerinde çalışan Glory 4X modeli Lollipop sürümüne geçiş yaparsa performans konusunda da sınıfında dikkat çekici modellerden birisi olabilir. 

5.5 inçlik ekranında 720p çözünürlük sunan cihaz 1GB veya 2GB RAM seçenekleri ile birlikte gelecek. Arka tarafta 13MP çözünürlükte, ön tarafta ise 5MP çözünürlükte bir kamera yer alırken, 3000mAh gücünde bir bataryaya yer veriliyor. Modelin 1GB RAM versiyonu 129$, 2GB RAM versiyonu da 161$ fiyat etiketine sahip olacak. 16 Aralık'ta diğer detayların da ortaya çıkması bekleniyor. 

Huawei'nin çift kameralı Glory 6 Plus modeli ise, HTC'nin One M8 modelindeki arka kamera sistemine benzeri bir şekilde derinlik algısı oluşturarak fotoğraflar çekiyor ve düşük ışıkta yüksek kalite seviyesine çıkıyor. Modelde 1.8GHz saat hızında çalışan Kirin 930 yongaseti mevcut. 4 adet Cortex-A15 ve 4 adet Cortex-A7 çekirdeğini big.LITTLE formatında çalıştıran yongaseti bu kez beraberinde Mali-T760 grafik birimini getirecek. 

5.5 inçlik Full HD ekran, 3GB RAM, 32GB artırılabilir hafıza, 3500mAh gücünde batarya gibi özelliklere sahip modelin fiyatının 400$ civarında olacağı sanılıyor. Huawei'nin 16 Aralık'ta bir model daha tanıtacağı gündemde. Ancak bunun ne olduğu şimdilik belirsiz.  

• huaweı huaweı huaweı.....
    yurtdısına şekerı bıze çöpu....

• Bedava

• 161 dolara satılan 2 gb ramli Glory 4X modelini ülkemize getirip 600 liraya satsan kapş kapış gider. Ancak Huawei TR ekibinin bunu yapmasını beklemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

161 dolara satılan 2 gb ramli Glory 4X modelini ülkemize getirip 600 liraya satsan kapş kapış gider. Ancak Huawei TR ekibinin bunu yapmasını beklemiyorum.

p7 yurtdışına göre türkiyede daha ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

quote:

161 dolara satılan 2 gb ramli Glory 4X modelini ülkemize getirip 600 liraya satsan kapş kapış gider. Ancak Huawei TR ekibinin bunu yapmasını beklemiyorum.

O segmentte ucuz satmak zorunda zaten. Yoksa rekabet edemez. Mühim olan giriş-orta segmentteki telefonlar... Honor serisi ülkemize hiç gelmedi. Glory'nin de geleceğini sanmıyorum.
  • Glory 6 plus guzel duruyor iddali bir fiyattan Türkiyeye gelir umarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orta seviyede çıta yükseliyor, birde buna Android-L' nin kaynak kullanımında daha başarılı olmasını eklersek, üst seviye telefonlar belirli uygulamalar dışında ilave birşey sunmaz duruma gelecek.

• Huawei, müthiş ama bizler için değil... Maalesef gidin yurtdışından alın...

• Eğer 161 dollarsa telefon almıyorum bekliyorum bunu 600-700 olur tahminimce

• 720p ekran, 3000 lik pil, 2GB RAM ve Lolipop olanını o fiyata kimse tutamaz.
    Hem pil ömrü, hem akıcılık, hem hız hem de fiyat.
    Cihazda hepsi var yani. Helal olsun..

• Cihaz guzel almayanlar bunu beklesin gidipte maasinizi kitlemeyin

• iyi de güncelleme ye önem veren global firma pek kalmadı habire üretim. android cihaz alınırken bu ayrıntı da unutulmamalı. Otomasyon bir yere kadar.

• quote:

quote:

türkiyede sadece ascend serisi satılıyor arkadaş bu tarz modeller gelmez demek istemiş olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

quote:

quote:

türkiyede sadece ascend serisi satılıyor arkadaş bu tarz modeller gelmez demek istemiş olabilir

P7nin yurtdışındaki fiyatı normal amiral model seviyesinde ama türkiyede çok daha uygun.Aynı olay iphone,da falan tam tersi.Buda huwaei türkiyenin türk tüketicileri söğüşlemek istemediğinin göstergesi

• bize uğrarmı

• Bize uğraması güç olduğu için sadece uzaktan izleriz .

• g7 ve mate7 ile önemli bir çıkış yakalayabilir huawei. klas telefonlar
  • Kendi kategorisinde 4X çok zayıf kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

2015'te çıkacak orta seviye telefonlarda artık kasma, donma sorunlarının olmayacağını düşünüyorum. Bundan yaklaşık 3 sene önce çıkan Ace2 zamanının orta seviye telefonuyken kasmalar yaşanıyordu Jellybean ile düzeltilecek denildi. Yine aynı tas aynı hamam. Keza 2013'te çıkan telefonlarda aynı şekilde.. 2014'te çıkan orta seviye telefonlarla bu durum bi nebze de olsa giderildi sayılır. Bknz: Moto G
    2015 yılında orta seviye telefonlarda bu sorunun tamamen aşılıp, giriş seviyesi telefonlarda da çözüme kavuşacak gibi görünüyor. Bu mantıkla bakarsak 2016 yılında çıkan hiçbir telefonun kasma, donma,.. vs. sorunlarını yaşamayacağını söyleyebilirim. Bundan 1 sene sonra akıllı telefon alan birinin forumlara telefonum kasıyor, diye konu açacağını hiç sanmıyorum. Ha hesaba katmadığım bir şey var. O da çözünürlük yarışı. 2k ekrana snapdragon400 koyarlarsa yine kasar.

Tamam çözünürlük yarışı saçma ama o kadar da saçmalayacaklarını düşünmüyorum,sonuçta salak değiller dimi yani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.