Şimdi Ara

Google Play'de mobil ödeme dönemi başlıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
3.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KinG Tornado
    Bundan Sonraki Adımlar Nedir Hala Böyle Bir Seçenek Çıkmadı Neler Yapamamız Gerekiyor Başka

Operatörünüz ile görüşmeniz gerekiyor. Operatör istediği kişinin mobil ödeme yapmasını engelleyebiliyor. Geçmişte benimde başıma benzer bir durum geldi, adıma olan ama akrabamın kullandığı bir hattın faturası geç ödendi diye mobil ödemeyi kullanılamaz duruma getirmişlerdi.

Kullandığınız operatörü arayıp mobil ödeme yapamıyorum derseniz sebebini söylemeleri gerekiyor. Nerede ödeme yapamıyorsanız diye sorarlarsa Google marketinde diye belirtirsiniz. Tabi Allah sabır versin müşteri hizmetlerine bunu anlatmak çok zor oluyor. Mesai saatlerinde aramanızı tavsiye ederim. Eğer çözemezlerse teknik kısımla görüşmeyi isteyin ve mobil ödeme ve uygulama partneriniz aerodeon tarafından sağlanan google market mobil ödeme sisteminin çalışmadığını söyleyin. Bu hizmet 3 operatöre'de aerodeon firması tarafından sağlanıyor.
  • Kontörlü turkcell hattım var ama mobil ödeme yapamıyorum sistem tam oturmadı herhalde
    Hattiniz su anda Google Play icin Turkcell Mobil Odeme islemi yapmaya uygun degildir. Lutfen daha sonra tekrar deneyiniz. Diye mesaj geldi telefonuma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy0067 -- 14 Aralık 2014; 22:42:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy0067

Kontörlü turkcell hattım var ama mobil ödeme yapamıyorum sistem tam oturmadı herhalde
    Hattiniz su anda Google Play icin Turkcell Mobil Odeme islemi yapmaya uygun degildir. Lutfen daha sonra tekrar deneyiniz. Diye mesaj geldi telefonuma

Hemen bir üstteki mesajımı okuyun. Bu iş için operatörünle görüşmeniz gerekiyor. Mobil ödeme açık mı değil mi diye bir önceki sayfada yer alan mesajımı da inceleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompozer

quote:

Kontörlü turkcell hattım var ama mobil ödeme yapamıyorum sistem tam oturmadı herhalde

Hemen bir üstteki mesajımı okuyun. Bu iş için operatörünle görüşmeniz gerekiyor. Mobil ödeme açık mı değil mi diye bir önceki sayfada yer alan mesajımı da inceleyebilirsiniz.

O mesajınızı okudum zaten uyguladım da, mobilödeme aç yazıp gönderdim ve mobil ödeme aktif edildi mesajı geldi ama yine ücretli uygulama almaya çalıştığım zaman aynı hata mesajı geliyor, acaba kontörlü hat kullandığım için mi böyle sorun oluyor diye düşündüm ama birisi kontörlü hat olduğunu ve uygulama satın alabildiğini yazmış

• Ben ödeme yöntemine Turkcell'i ekledim. Böylece ücretsiz kitapları bile alamıyorken artık alabiliyorum.
  • Ya bende mobil ödeme yaparken hata veriyor hattınız uygun değildir gibisinden bir hata veriyor hatayla birlikte aynı anda hata sms i de geliyor çözümünü bir türlü bulamadım.Turkcell faturalandır yöntemini ekledim fakat bir türlü yapamıyorum hata veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faturasizlar icin olsaydi birde.

• quote:

O mesajınızı okudum zaten uyguladım da, mobilödeme aç yazıp gönderdim ve mobil ödeme aktif edildi mesajı geldi ama yine ücretli uygulama almaya çalıştığım zaman aynı hata mesajı geliyor, acaba kontörlü hat kullandığım için mi böyle sorun oluyor diye düşündüm ama birisi kontörlü hat olduğunu ve uygulama satın alabildiğini yazmış

Kontörlü hat fark etmiyor yeterli bakiye varsa bakiyeden tahsil eder. Ancak dediğim gibi operatörler her abonenin mobil ödeme yapmasına izin vermiyor bu sebeple en net bilgiyi operatörünüzden alabilirsiniz.
  • Ben de bunu bekleyenlerdendim. İyi olmuş.. Biraz tehlikesi var ama ona da dikkat etmek lazım. Şifre vs..

• Birşey sorcam numaramı yazdım bağlandım turkcell hesabıma google play'le ama Mobil ödeme işlemi yapmaya Uygun değildir diyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

• Birşey sorcam numaramı yazdım bağlandım turkcell hesabıma google play'le ama Mobil ödeme işlemi yapmaya Uygun değildir diyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

• google cüzdan (wallet) e girince geçerli olarak TR de sadece turkcell görülmekte. avea için uygun değil yazmakta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkayŞahin

Birşey sorcam numaramı yazdım bağlandım turkcell hesabıma google play'le ama Mobil ödeme işlemi yapmaya Uygun değildir diyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

Aynı sorun bendede var yardımcı olun

• Beyler niye uygun değil diyor ? Tamda yılbaşı indirimlerine denk gelir zaten böyle şeyler
  • Geç kaldılar bence. Herkes enpara, yada ininal kart ile yolunu buldu.

• Bankamatik kartı ile ödeme yok mu? Işlemlerde benim türkcell çıkıyor ama banka kartı ile ödeme yapmak istediğimde geçersiz kart diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok makbule geçer.

• beyler müşteri hizmetlerini aradım ve mobil ödemeden faturalı hatlar yararlanabiliyormuş. faturasız hatlarda alanlar var dedim maalesef sadece faturalı dedi
  • 500 tlye yakin kontor yuklu cihazimda harca harca bitmez

(Keşke olsa 15 tl var.(

• beyler bir daha aradım ve bi sorun olmadığını söyledi. denedim ve aldım yani çok güvenmeyin bu müşteri hizmetlerine

Edit:bi sorun oluştu arkadaşlar. oyunu aldım fakat hattımdan para kesilmedi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatlck -- 23 Aralık 2014; 19:31:45 >
  • bendede o prablım vat yardm gerikyur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.