Şimdi Ara

Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan ile Türkiye'de 4G, Yerli telefon üretimi konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan ile Türkiye'de 4G, Yerli telefon üretimi hakkında konuştuk.

• 4g gelse ne olur, 5g gelse olur. mobil internet paketleri böyle saçma fiyatlarda olduktan sonra...

• Tarifeler çok yüksek telefon vergileri çok yüksek.Cep telefonu kullanmak lüks olmak zorunda değil.
    Uygun fiyatlı performanslı olsun diyenler için Mediatek mtk işlemcili cihazları tercih etsinler.

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/smartphone1/mt6595/

4x ARM Cortex-A17 processors & 4x ARM Cortex-A7 processors
    Imagination Technologies PowerVR™ Series6 GPU
    Rel. 9, Cat. 4 LTE (FDD & TDD), DC-HSPA+, TD-SCDMA, EDGE
    802.11ac, Bluetooth LE, multi-GNSS (GPS, GLONASS, Beidou, Galileo & QZSS), ANT+
    WQXGA (2560 x 1600) display controller
    20MP image signal-processor
    H.265 Ultra HD video record & playback
    Ultra HD video playback support for H.264 & VP9
    Bluetooth LE and ANT+ for ultra-low power connectivity
    MediaTek multi-mode wireless charging support

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reklamlarr -- 9 Aralık 2014; 14:21:29 >

• 10 yıl önce nasılsa 1000 yıl sonra da Türkiye değişmez. Millet cat4 cat6 cat 10 diyor hızlar tavan yapmış Türkiye de kaplumbağa hızı. Anlayacağınız boşverin gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4g'den önce siz önce 3g de ki kotaları kaldırın. PEHHH!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: cihangir151

4g gelse ne olur, 5g gelse olur. mobil internet paketleri böyle saçma fiyatlarda olduktan sonra...

4g gelse ne mi olur, mobil bandgenislikleri artan gsm operatorleri cok daha buyuk, hatta tamamen kotasiz paketleri satabilirler. 4g nin getirecegi hiz artisi kisi basina gelecek hiz artisi degil, bir baz istasyonundan baglanan tum kullanicalara saglanabilcek toplam hiz. su an niye 3g paketleri bir kac gigabyte ile sinirli saniyorsunuz. cunku 3g de bir baz istasyonundan herkeze bolusulen maksimum cikis hizi sadece bir kac yuz mbit. herkeze sinirsiz 3g dagitilsa ve tum kullanicilar downloada baslasa, 3g o kadar yavaslarki merkezi yerlerde google a bile giremezsiniz. yoksa gsm operatorleri istemezlermi rekabet edebilcekleri kotasiz mobil internet satsinlar, telekomun adsl pastasindan daha buyuk parcalar koparsinlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 9 Aralık 2014; 14:54:16 >

• biraz acele be 3g yetmiyor bana

• 3 gb kota olacağı için 4g teknolojisi hiç bir anlam ifade etmiyor.

• GSM Operatörleri daha Türkiye'nin her yerinde 3G'yi aktif olarak sunamazken turkcell'de dahil 4G çalışmalarına başlasalar ne olur.

• Şu gelecek sene bir gelmedi gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: cihangir151

4g gelse ne olur, 5g gelse olur. mobil internet paketleri böyle saçma fiyatlarda olduktan sonra...

4g gelse ne mi olur, mobil bandgenislikleri artan gsm operatorleri cok daha buyuk, hatta tamamen kotasiz paketleri satabilirler. 4g nin getirecegi hiz artisi kisi basina gelecek hiz artisi degil, bir baz istasyonundan baglanan tum kullanicalara saglanabilcek toplam hiz. su an niye 3g paketleri bir kac gigabyte ile sinirli saniyorsunuz. cunku 3g de bir baz istasyonundan herkeze bolusulen maksimum cikis hizi sadece bir kac yuz mbit. herkeze sinirsiz 3g dagitilsa ve tum kullanicilar downloada baslasa, 3g o kadar yavaslarki merkezi yerlerde google a bile giremezsiniz. yoksa gsm operatorleri istemezlermi rekabet edebilcekleri kotasiz mobil internet satsinlar, telekomun adsl pastasindan daha buyuk parcalar koparsinlar.

Bu yaptığın açıklama neden bu kadar pahalı olduğunu açıklamıyor. İnsanlara sınırsız paylaştırıldığında hızın düşmemesi için bir önlem alabilirler. Ama öncelikle neden bu kadar pahalı açıklamaları gerekir. Haftalık 500 mb 9 liraya satılıyor. Ayrıca satın aldığım internetin süresi neden doluyor. Aylık olarak satmak zorundalar ve kullanmadığımı da gelecek aya taşımalıyım. Bu eğer sağlayıcı şirkete bazı zorluklar çıkarıyorsa özellikle paketin gelecek aya taşınması konusunda çekinceler varsa bununla ilgili de önlemler alınabilir. Örneğin 3 ay ile sınırlandırılabilir ama neden bu kadar pahalı olduğunu açıklamak zorundalar.

• fatihkan F kullanıcısına yanıt
    arz talep iliskisini kuramiyorsaniz ben nasil aciklayim. simdi detayli aciklayacam, gene benzer seyleri yazacaksiniz. forumda yazmak icin cok yaslandim galiba. artik ergenlere laf anlatmasi cok yorucu geliyor.
  • quote:

arz talep iliskisini kuramiyorsaniz ben nasil aciklayim. simdi detayli aciklayacam, gene benzer seyleri yazacaksiniz. forumda yazmak icin cok yaslandim galiba. artik ergenlere laf anlatmasi cok yorucu geliyor.

Şu iğrenç ergen ön yargını bırak sonra gel. Bence de bu kafayla kimseye laf anlatacak kapasiten yok. Arz talep masallarını çok duyduk. Ranta ve fırsatçılığa meydan veren bir kavramla bu kadar pahalı olmasını açıklayamazsınız. Kara borsacılıktan mı söz ediyoruz ki arz talep var o yüzden istediği kadar pahalı satar diyebilin.
  • darkaura kullanıcısına yanıt
    Senin bu söylediklerini EDGE ve 3G reklamları yapılırken de söyleyenler vardı. Bekledik gördük ki hiçbir şey değişmedi. İleriki jenerasyonlar için de bu böyle olacak. Sanıyor musun operatörler bunları bize sınırsız internet paketleri sağlamak için yaptıkları? Buna gerçekten inanıyor musun?. Hem niye herkese sınırsız internet versin? ben bedava olsun demiyorum ki!. Fiyatlar makul düzeye çekilsin. Ayrıca bant genişliği yetersiz geliyorsa onu da 3Gnin limitlerinde vermek zorunda mı? Onun yerine 5mbt/8mbt herneyse sabitler verir. Kullanmak isteyene de paşa paşa yeter. Sizin mantığınızla 4G de yetmeyecektir. Nihayetinde ne kadar bant genişliği sağlarsanız millet de o kadar downloada abanır, yetmedikten sonra yine yetmez yani. Base isyasyonlarından önce hizmet sağlayıcılarının zihniyeti değişmesi gerek. Saygılar.
  • valla bizim köyde 3g bile doğru dürüst çek miyor 3 g yakalabilmek için köyün her tarafını gezmen gerekiyor bu türkcell avea vodofone hepsinde aynı yani 3 gyi türkiye nin her köşesinde ulaşamadıktan sonra 4g değil 1000g olsa ne fayda

• Biz 3g'ye para yetiştiremiyoruz 4g nedir inşl gelmez.

• fatihkan F kullanıcısına yanıt
    anlamiyacaginizi soylemistim. aynende o tipte bir cevap yazmissiniz. genede basitce uzerinden geceyim, eger satan tarafin elinde daha fazla hacimde urun varsa, yani daha fazla arz, birim fiyattan degil, daha hacimli yuksek miktarda satarak kari maksimize etme yoluna gidecektir ki bu gsm operatoru acisindan adsl pastasindan pay calmak manasina gelir. gene kavrayamadiysaniz fazla zorlamayin. bu arada ergen sozunu size degil forumun genel zeka ve bilgi ortalamasi icin sarf ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 9 Aralık 2014; 19:53:23 >
  • Dünyada heenüz oturmamış 4g'yi yapsanız ne olur yapmasanız ne olur ??? Kaç kişi aktif 3g kullanıyor bunu sorgulayın.

• quote:

anlamiyacaginizi soylemistim. aynende o tipte bir cevap yazmissiniz. genede basitce uzerinden geceyim, eger satan tarafin elinde daha fazla hacimde urun varsa, yani daha fazla arz, birim fiyattan degil, daha hacimli yuksek miktarda satarak kari maksimize etme yoluna gidecektir ki bu gsm operatoru acisindan adsl pastasindan pay calmak manasina gelir. gene kavrayamadiysaniz fazla zorlamayin. bu arada ergen sozunu size degil forumun genel zeka ve bilgi ortalamasi icin sarf ettim.

Dostum olay senin anladığın ve anlattığın kadar karmaşık değil. bir kere beni keklemeyi bırak. Kendini kekliyorsun zaten. Hacim falan bırak bu işleri. Soru ortada ve çözüm aranıyor. Neden bu kadar pahalı? Bu korporatif tanımlamalar son kullanıcı için hiçbir anlama gelmiyor. Üstelik sözünü ettiğimiz ülke Türkiye. Yani Rantçlığının merkezi gibi. Devlet vergi ile dönüyor. Bunun cezasını da insan çekiyor. Böyle açıklasanız herkes için anlamlı olur. Burda şirket toplantısı yapmıyoruz. Sen satıcı biz de alıcı firma değiliz. Tüketiciyiz lan tüketici. Belli bir altyapı üzerinden standart yani herhangi bir korporatif amaç olmadan kullanılmak istenen hizmetin pahalı olması asla arz-talep gibi bir mantıkla açıklanamaz. Açıkladığını sanan senin gibi insanından habersiz kitap kurtları sadece sinir bozuyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihkan -- 9 Aralık 2014; 21:25:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haciyusu

valla bizim köyde 3g bile doğru dürüst çek miyor 3 g yakalabilmek için köyün her tarafını gezmen gerekiyor bu türkcell avea vodofone hepsinde aynı yani 3 gyi türkiye nin her köşesinde ulaşamadıktan sonra 4g değil 1000g olsa ne fayda

Beyler ne 4g'sinden bahsediyorsunuz yemin ediyorum bizim köyde telefon çekmiyor.(Edge bile çekmiyor o derece yani 2g bile yok).Siz ne 4g gelir mi gelmez mi diye tartışıyorsunuz boşverin böyle şeyleri köyde 3g mi la bizim köyde edge full çeksin ona razıyım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.