Şimdi Ara

Samsung AR5000 Serisi AR18HSFSC İnverter Klima 30 Günlük İnceleme ve Sürekli Güncelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
111
Cevap
4
Favori
8.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar klimayı 21 gündür kullanıyorum.Klima salona takılı 24 saat çalışıyor.Salon 35m2+antre 10m2+mutfak 12m2 kapıları sürekli açık ve toplam alan 57 m2.Zemin-tavan arası 3metre(standartın dışında).Salonda 5 tek kanat geniş pencere ve balkon kapısı komple pimapen cam,mutfakta 2 tek kanat geniş pencere ve balkon kapısı komple pimapen cam var(camlar eski tip tek cam çift değil) Binada ısı yalıtımı yok.15 yıllık bina.Klima fan hızı genelde 2 kademede 25 dereceye ayarlı.Dış ortam 16 derece (8 aralık),suan dış ortam 8 derece(16 aralık) oda sıcaklığı salonda 25,mutfak ve antrede 24-23 arasında.Klima fan ağzının çıkış sıcaklığı suan 33 derece,ortam ısısı ve dış ortamın ısısına göre fan ağzının çıkış sıcaklığı yükseliyor.Gece-sabah arası ortalama 8 saat sadece salonu ısıtıyorum kapıyı kapatarak.

Klima dış komprasor fanı belli aralıklarla tamamen durup tekrar çalışıyor.İnverter klimalarda ısıtma konumundayken fanın durabileceğini öğrendim.

Klima borusunun geçtiği deliği beyaz ceresit akrilik mastikle doldurdum bugün(15 aralık) çok güzel oldu,tavsiye ederim.İçten ve dıştan 10 dak.almadı.

25 Kasım tarihinde elek.sayacı endeks değeri 8430 saat 08:00 civarı

25 Aralık tarihinde elek.sayacı endeks değeri 8949 saat 08:00 civarı

15 Aralık tarihinde elek.sayacı endeks değeri 8745 saat 08:00 civarı

21 günde evin toplam elektrik tüketimi 315kw

1 günde evin toplam elektrik tüketimi 15kw

0.62kw saatlik tüketim.(evin tüm elektrik yükü)

Klima 21 günden beri sürekli 24 saat çalışıyor.3 kişilik aileyiz,2.5 yaş kızım var.Klima dışındaki elektrikli ev aletlerinin çalışmasını standart ölçülerde düşünün.Yazmasına yazarım ama çok detay olacak sıkılmayın fazla

Şuda var; bu klimayı sadece salonda kullansaydım bu değerler dahada düşerdi.

Şuan dış hava sıcaklığı 8 derece.Havalar soğudukça ve ilerleyen günlerde klimanın performansını daha net göreceğim ve tüketim değerlerini.

Bu konuyu mümkün olduğu sürece güncel tutmaya çalışacağım arkadaşlar.Bu klima budur.Teknik olarak açıklanacak hertürlü fikir ve yoruma açığım.

Samsung AR5000 Serisi AR18HSFSC İnverter Klima 30 Günlük İnceleme ve Sürekli Güncelleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraytok -- 25 Aralık 2014; 20:38:47 >

• Bugün bir klimacı dükkanına sordum bu fanın durma olayını.Dediğine göre ısıtma konumunda fan durabilirmiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koraytok

Bugün bir klimacı dükkanına sordum bu fanın durma olayını.Dediğine göre ısıtma konumunda fan durabilirmiş?
    sana bir şey diyecem kesinlikle bunu yap en yüksek dereceye al klimanı fanıda en düşük yap üfleme sıcaklıyı kaç derecedir termosat var sanırım ölç yaz 30 dakika içinde bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

sana bir şey diyecem kesinlikle bunu yap en yüksek dereceye al klimanı fanıda en düşük yap üfleme sıcaklıyı kaç derecedir termosat var sanırım ölç yaz 30 dakika içinde bak

25 derecede tek fan kademesinde calisirken termometrede 37 derece görünüyordu. 30 dereceye tek fanda aldigimda yarimsaat sonra 48 derece olctum.Derece normal derece bu arada çok hassas değil.
  • quote:

quote:

25 derecede tek fan kademesinde calisirken termometrede 37 derece görünüyordu. 30 dereceye tek fanda aldigimda yarimsaat sonra 48 derece olctum.Derece normal derece bu arada çok hassas değil.

Dış ortam sıcaklığı suan 16 derece.Klima 25 derece ısıtma konumunda tek fanda iken dış komprasor fanı ara ara duruyor ve tekrar çalışıyor.

Son 3 saatlik endeks değeri 1.7kw.Klimayla beraber sadece buzdolabıda devrede.Saatlik ortalama tüketim 0.55kw

• quote:

quote:

quote:

Dış ortam sıcaklığı suan 16 derece.Klima 25 derece ısıtma konumunda tek fanda iken dış komprasor fanı ara ara duruyor ve tekrar çalışıyor.

Son 3 saatlik endeks değeri 1.7kw.Klimayla beraber sadece buzdolabıda devrede.Saatlik ortalama tüketim 0.55kw

Alıntıları Göster
    dediğimi tam harfiyen yapmadınız hala tam verimli alıp almadıgınızı söylemek için neyse sizi yormak istemiyorum

• quote:

dediğimi tam harfiyen yapmadınız hala tam verimli alıp almadıgınızı söylemek için neyse sizi yormak istemiyorum

Dediğinizi yaptığımı mesajda belirtmiştim.Fanı en düşüğe,sıcaklığıda en üst konum olan 30 dereceye aldım.Yarımsaat sonra fan ağzı çıkış sıcaklığı 48 derece olarak ölçüm.Bundan farklı birşey mi söylemiştiniz?
  • quote:

quote:

Dediğinizi yaptığımı mesajda belirtmiştim.Fanı en düşüğe,sıcaklığıda en üst konum olan 30 dereceye aldım.Yarımsaat sonra fan ağzı çıkış sıcaklığı 48 derece olarak ölçüm.Bundan farklı birşey mi söylemiştiniz?

bu modelerin bu ayarda maksumum bu kadarmı acaba ögrenmen lazım sizin en düşük ayarda fanda yani 57 ye kadar cıkanda mevcutt bu modeli kullanan baska kşilerede sor bakalım aynımı aynı ise sorun yok o yüzden dedim gazı azaldıkca üfleme düşüyor sıcaklık o yüzden bunu arastırın uyumlumu aynı modellerle üfleme sıcaklıyı aynı model altını cizeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 12 Aralık 2014; 15:24:30 >

• koraytok kullanıcısına yanıt
    fanın durması normaldir. önemli olan kompresör, fan ile kompresör ayrı şeyler, kompresör çalışmaya devam eder.
    fan yazın daha çok döner kışın dışarıdaki ısıyı içeri verdiğinden dönmesi gerekmez fakat yazın içerideki ısıyı dışarı atmak için kondanseri soğutma amaçlı daha yoğun çalışır.
    vakum yaptılar mı? güle güle kullanın, benim 24 lük de bugün monte edildi şuan bir sıkıntı yok.
    resimleri s image şeklinde yeniden yüklerseniz sayfadan taşmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi publicengineer -- 12 Aralık 2014; 18:55:19 >
  • quote:

quote:

quote:

bu modelerin bu ayarda maksumum bu kadarmı acaba ögrenmen lazım sizin en düşük ayarda fanda yani 57 ye kadar cıkanda mevcutt bu modeli kullanan baska kşilerede sor bakalım aynımı aynı ise sorun yok o yüzden dedim gazı azaldıkca üfleme düşüyor sıcaklık o yüzden bunu arastırın uyumlumu aynı modellerle üfleme sıcaklıyı aynı model altını cizeyim

Yakın zaman içinde dijital termometre alıp onunla ölçeceğim.Havalar biraz daha soğudumu daha yüksek sıcaklık olacağını düşünüyorum.İlginiz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: publicengineer

fanın durması normaldir. önemli olan kompresör, fan ile kompresör ayrı şeyler, kompresör çalışmaya devam eder.
    fan yazın daha çok döner kışın dışarıdaki ısıyı içeri verdiğinden dönmesi gerekmez fakat yazın içerideki ısıyı dışarı atmak için kondanseri soğutma amaçlı daha yoğun çalışır.
    vakum yaptılar mı? güle güle kullanın, benim 24 lük de bugün monte edildi şuan bir sıkıntı yok.
    resimleri s image şeklinde yeniden yüklerseniz sayfadan taşmaz.

Sizde güle güle kullanın,işallah memnun kalırsınız.Ben suan memnunum.18 dak.vakumlama yapıldı.s image nedir anlayamadım

söylenmeden vakum yapılmasından bilinçli bir servis olduğu anlaşılıyor,
    dış üniiteye giren çıplak kalmış boruları elinizde köpük borulardan kaldıysa kapatırsanız terleme vs. önlemiş olursunuz,
    resmi eklerken çıkan seçeneklerden direkt olanı değilde 480 px ön izlemeliyi seçip o şeklide eklerseniz yada resimlerin boyutunu yarı yarıya düşürüp eklerseniz daha iyi olur.
  • quote:

söylenmeden vakum yapılmasından bilinçli bir servis olduğu anlaşılıyor,
    dış üniiteye giren çıplak kalmış boruları elinizde köpük borulardan kaldıysa kapatırsanız terleme vs. önlemiş olursunuz,
    resmi eklerken çıkan seçeneklerden direkt olanı değilde 480 px ön izlemeliyi seçip o şeklide eklerseniz yada resimlerin boyutunu yarı yarıya düşürüp eklerseniz daha iyi olur.
    Klima için gelen arkadaşlarla sohbet sırasında vakumlamadan falan bahsetmiştim.Sanırım onunda biraz etkisi oldu.En az 15 dak. yapılması gerekir gelen standart boru için değil mi falan deyince...Evet arkadaki borular çıplak kalmış resimdede göründüğü gibi.Bu olay performans düşürecek kadar ısı kaybına yol açmaz sanırım?
    en azından vakum pompaları yanlarındaymış.
    çıplak borulardan performansı etkileyecek kadar bir kayıp olmaz fakat özellikle yazın terleme yapar
  • quote:

en azından vakum pompaları yanlarındaymış.
    çıplak borulardan performansı etkileyecek kadar bir kayıp olmaz fakat özellikle yazın terleme yapar
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. konunuzu takibe aldım çünkü kasın başında yeni taşınacağım eve aynı ürünün 12btu usnu yatak odasına 24btu sunu salona aldım ama henüz deneme imkanım olmadı.klima ile ısınırım hesabı yapıyordum fakat kombi sanki daha avantajlı gibi geldi çünkü eşimle ben çalışıyoruz ve sadece akşamları 19-24 saatleri arası kombi yakıyoruz o da günde 3 m3 falan yanıyor ama daha soğuk durumlarda klima ile takviye yapmayı planlıyorum. aynı sürede klima yaksam ne öderim acaba merak ediyorum fakat elektrik sayacım hangisi henüz onu bile bilmediğim için kontrol edemiyorum fakat digital derece alıp bende bu ölçümleri en yakın zamanda yapıp sizinle paylaşırım.

• Arkadaşlar Ankara'da 35 m2 salon için kaç btu klima tavsiye edersiniz? Bu gece internetten almayı düşünüyorum. Genelde soğutma için kullanacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: exelance_alper

Hayırlı olsun güle güle kullanın. konunuzu takibe aldım çünkü kasın başında yeni taşınacağım eve aynı ürünün 12btu usnu yatak odasına 24btu sunu salona aldım ama henüz deneme imkanım olmadı.klima ile ısınırım hesabı yapıyordum fakat kombi sanki daha avantajlı gibi geldi çünkü eşimle ben çalışıyoruz ve sadece akşamları 19-24 saatleri arası kombi yakıyoruz o da günde 3 m3 falan yanıyor ama daha soğuk durumlarda klima ile takviye yapmayı planlıyorum. aynı sürede klima yaksam ne öderim acaba merak ediyorum fakat elektrik sayacım hangisi henüz onu bile bilmediğim için kontrol edemiyorum fakat digital derece alıp bende bu ölçümleri en yakın zamanda yapıp sizinle paylaşırım.

Teşekkür ederim,sizde güle güle az elektrik kullanımıyla çok ısının Ben hesaplamaları yaparken sayaç üzerinden sürekli bakıyorum,sayaç rahat bi yerde olduğu için hobi gibi oldu bu iş.Eşimde takılıyor pintiliğemi başlıcan die ama alakası yok zevk işi...

Ben klimayı genelde 25 derecede 2.fan hızında çalıştırıyorum sadece gece yatarken 1.fan hızında oluyor.

Klimanla sadece takviye yapmayı planladığın için ortam zaten sıcak olduğunu varsayarsam 0.5-0.8 kw arasında saatlik tüketimin olacağını düşünüyorum.Bu tam doğrudur diyemem çünkü dış ortam ve iç ortamın o anki sıcaklığı,klimadan istenen sıcaklık kaç derece (24'den-30'a her kademe derece artışında elektrik tüketimi artacaktır),binanın yalıtımı,ısıtılan alanın büyüklüğü genel etkenlerdir diyebilirim.

Ben ilk mesajımı güncelledim,size daha çok bilgi vereceğini düşünerekten...ve benim gibi (klima almadan önce) klima almayı düşünen arkadaşlar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Arkadaşlar Ankara'da 35 m2 salon için kaç btu klima tavsiye edersiniz? Bu gece internetten almayı düşünüyorum. Genelde soğutma için kullanacağım

Merhaba.Benim salonumda 35m2.18.000 btu klima ankara için işini rahat göreceğini düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Arkadaşlar Ankara'da 35 m2 salon için kaç btu klima tavsiye edersiniz? Bu gece internetten almayı düşünüyorum. Genelde soğutma için kullanacağım

Merhaba.Benim salonumda 35m2.18.000 btu klima ankara için işini rahat göreceğini düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Servis konusunda büyük bir sıkıntı yaşamadım fakat yapılan işçiliktende çok memnun olduğumu söyleyemem.Ki servis elemanları eve geldiğinde klimalar ve montaj üzerine,ustadan ustaya ustanında ustası olduğuna,her kişinin kendi çapında bildiği ya da işine geldiği gibi usta olduğuna v.s. konuştuk.İki arkadaşında aşağı yukarı 15 yıllık klimacı olduklarını ve büyük şehirlerden marmarise davetle geldiklerini öğrendikten sonra;

Resimler ortada.Boru etrafında fare deliği:)Ben biryerlerde macun hatırlıyordum o macun ve plastik beyaz yuvarlak aparatlar(sanırım boruların bağlantı aparatı) arkadaşlara fazla gelmiş.

Dış komprasor arkasın çıplak kalan borular.

İç ünite drenaj hortumunun altında duş alın:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exelance_alper

Teşekkür ederim,sizde güle güle az elektrik kullanımıyla çok ısının Ben hesaplamaları yaparken sayaç üzerinden sürekli bakıyorum,sayaç rahat bi yerde olduğu için hobi gibi oldu bu iş.Eşimde takılıyor pintiliğemi başlıcan die ama alakası yok zevk işi...

Ben klimayı genelde 25 derecede 2.fan hızında çalıştırıyorum sadece gece yatarken 1.fan hızında oluyor.

Klimanla sadece takviye yapmayı planladığın için ortam zaten sıcak olduğunu varsayarsam 0.5-0.8 kw arasında saatlik tüketimin olacağını düşünüyorum.Bu tam doğrudur diyemem çünkü dış ortam ve iç ortamın o anki sıcaklığı,klimadan istenen sıcaklık kaç derece (24'den-30'a her kademe derece artışında elektrik tüketimi artacaktır),binanın yalıtımı,ısıtılan alanın büyüklüğü genel etkenlerdir diyebilirim.

Ben ilk mesajımı güncelledim,size daha çok bilgi vereceğini düşünerekten...ve benim gibi (klima almadan önce) klima almayı düşünen arkadaşlar için.

hahahahah benim eşimde aynı senin eşinin dediği gibi pinti diyor bana :) bende her sabah evden çıkarken doğalgaz saatinin resmini çekiyorum akşamları kaç m3 harçamışım diye hesap yapıyorum :) ama dediğim gibi benim salon yaklaşık 60m2 ve tavan yüksekliği 250cm den başlıyor 550cm ye doğru çıkıyor,güney cephe teraslı bir salon ve koridorla salon arasında kapı yok bu da büyük bir etken oluyor o yüzden kombi mantıklı gözüküyor. ben yeni evlendim ve taşınmadan klima ile ısınırız daha ucuz olur diye düşünüp de salon ve yatak odasına klima aldım ama baktım kombi ile günde 4-5 TL ile tüm ev ısınıyor o yüzden kullanmadım klimaları. havalar daha tam soğumadı ozaman ne yakarım bilemiyorum ama dediğim gibi klima takviyesini kullanmayı düşünüyorum. ama yazdıklarından anladığım kadarıyla benim hata yaptığım bir nokta var ben klimayı 2. fan seviyesinde ve 30 derecede 1 saat kadar çalıştırıyorum çabuk ısınsın içerinin soğunu kombi ısınana kadar kırsın diye fakat fazla yakmasına sebep oluyorum demek ki :) salon hacim olarak büyük olduğu ve kapı olmadığı için kolay ısınmıyor ama en kötü akordion kapı yaptıracağım salona hem klimanın sıcaklığı salonda kalır hemde peteklerin ısısı içeride kalır. bakalım artık havalar soğudukça nasıl bir yol izleyeceğimi göreceğiz :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.