Şimdi Ara

Superonline Hız Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yıllardır superonline geçmeyi hayalini kuran biri olarak 6 ay önce superonline 50 mbit tarifisine geçiş yaptım.İnternetin hızı sadece hız tesi yaptığımda 50 mbit onun dışında tam bir rezalet kablo çektim sonuç yine aynı,taahütüm olmasa saniye beklemeden uydunete tekrar geçerim.Ping yerlerde torrent olsun steam olsun hepsinde sonuç aynı.Benim görüşüm ttnetten superonline geçilebilir belki ama uydunetten kesinlikle geçilmez.

• Hayret. Ben sadece pingden sikayetciyim. O da cok kötü degil ama daha iyi olmasını beklerdim. Onun disinda sikinti yok. Hiz testinde 50'yi gördüğünüze gore başka bir problem olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiçbi firmaya taahhüt yapmayın superonline ttnetin fiberini uzatarak kullanıo zaten ne bekliodun
  • aliss A kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yok, yanlış bilgi vermeyin. Superonline fiberde kendi altyapisini kullanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hız testinde 70 de çıkıyor, download hızı hiç stabil değil 1 mbitten 50 mite kadar değişiyor Son bir ayda iyice yerlerde.50 diye alıyoruz 20 olarak kullanıyoruz işin özeti bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Öyle bir şey yok, yanlış bilgi vermeyin. Superonline fiberde kendi altyapisini kullanır.

ben ttnette çalıştım kendi altyapısını kullanmıyor bizim hazır kabloları uzatıyor
  • Superonline fiberde denildiği gibi sadece kendi altyapısını kullanıyor fakat bende tablette 50mbps olan hızı 38 civarı alıyorum nedense belki mobil platform olduğundan ve kablosuz bağlandığından bu hızı veriyor. Direk bilgisayardan lan olarak bağlantı yapıldığında 50 yi verir diye düşünüyorum. Bir de su var pek anlayamasam da internetten film izlerken ve ya indirirken hız yavaş gibi sanki hani filmin dolmasını beklemiyorum ama çok ta hızlı yuklenmiyor nedense . Onun dışında diğer uygulama ve ya oyun indirimlerinde hız gayet yerinde . Çelişkili bir durum :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliss A kullanıcısına yanıt
    http://www.superonline.net/hakkimizda-detay?h=4

"Turkcell Superonline 2007 yılında İstanbul – Ankara arasındaki TEİAŞ ihalesini kazanmış ve şehirlerarası kiralık devre hizmetleri sunmaya başlamıştır. 2007 yılından itibaren fiber-optik kablo altyapısı toplam 26 bin km’ye ulaşmıştır. İstanbul’da her iki yakada ringlerini oluşturan Turkcell Superonline, Ankara ve İzmir’deki şehiriçi şebekelerini de hızla yaygınlaştırmaktadır. Adana, Antalya, Adapazarı, İzmit, Bursa, Erzurum, Edirne, Diyarbakır ve Trabzon ile toplam 12 ilde yerleşik operatörden tamamen bağımsız, kendisine ait şebekesini tamamlayan Turkcell Superonline, Türkiye çapında yaygınlaşmaya devam etmektedir."
  • valla hocam ben kendi gözlerimle gördüm gördüğüme inanırım ttnetin döşediği fiberi dailerelere uzatıolar
  • Cumartesi günü bizim eve de kurulum yapıldı, 25 mbps Işık Hızını Dene kampanyasından.
    SOL teknik ekip gitmeden, durun bir test edeyim hızını diyerek Speedtest.net sitesine girmeye çalışırken elemanlar ısrarla Hızını Test Et sitesinden deneme yapmamız istediler.
    Bağlantı hızı olarak 25-26 mbps sonuç alınca teşekkür edip gönderdim arkadaşları, sonra Speedtest.net sitesinden yaptığım testlerde 13-15 mbps hızı geçemedik.
    Download hızı ise 1-1,5 mbps geçemedi bile.
    Anlamadım ben bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcin

Cumartesi günü bizim eve de kurulum yapıldı, 25 mbps Işık Hızını Dene kampanyasından.
    SOL teknik ekip gitmeden, durun bir test edeyim hızını diyerek Speedtest.net sitesine girmeye çalışırken elemanlar ısrarla Hızını Test Et sitesinden deneme yapmamız istediler.
    Bağlantı hızı olarak 25-26 mbps sonuç alınca teşekkür edip gönderdim arkadaşları, sonra Speedtest.net sitesinden yaptığım testlerde 13-15 mbps hızı geçemedik.
    Anlamadım ben bu işi

Benim hız testinde 60 dan aşağı çıkmıyor bu sonucun gerçekle hiçbir ilgisi yok tabi uydunetten geçtiğine çok pişmanım

• quote:

Orijinalden alıntı: .Kara.

quote:

Orijinalden alıntı: korcin

Cumartesi günü bizim eve de kurulum yapıldı, 25 mbps Işık Hızını Dene kampanyasından.
    Anlamadım ben bu işi

Benim hız testinde 60 dan aşağı çıkmıyor bu sonucun gerçekle hiçbir ilgisi yok tabi uydunetten geçtiğine çok pişmanım

Bende normal değerler çıkıyor.

Superonline Hız Hakkında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.