Şimdi Ara

Galaxy A5 Rusya'da satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy A5 Rusya'da satışa çıkıyor

Samsung'un tamamen metal kasalı akıllı telefon serisi Galaxy A, tasarım açısından övgüler alsa da üretim konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle halen yaygın kullanıma sunulmuş değil. Serideki Galaxy A5 modeli iki hafta önce Çin'de satışa sunulduktan sonra şimdi de Rusya tarafından Avrupa'ya giriş yapıyor. 

Galaxy Alpha ve Galaxy Note 4 modellerindeki tasarım çizgisini taşıyan Galaxy A5 daha çok orta seviyeye hitap eden bir donanıma sahip. 

Galaxy A5 modelinde ise 5 inçlik Super AMOLED HD ekran bizi karşılarken, 1.2GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli 64-bitlik Snapdragon 410 yongaseti gerekli gücü sağlıyor. Modelin arka kısmında 13MP çözünürlükte, ön kısmında ise 5MP çözünürlükte kamera mevcut.

2300mAh gücünde bir batarya bulunduran cihazda 2GB RAM ve 16GB artırılabilir hafıza kullanıldığını görüyoruz. Yine 3G ve LTE Cat 4. altyapılarına destek mevcut. Android 4.4 işletim sistemi yanında Ultra Power Saving Mode özelliği de unutulmamış. Lollipop güncellemesi alırsa modelin performansı da artış gösterecektir. 

Galaxy A5 incelik konusunda sınıfının en iyilerinden birisi ve ayrıca firmanın da en incesi. Modelin kasa kalınlığı 6.7mm olarak belirlenirken ağırlığı da 123gr civarında. Rusya'da model 440$ civarında bir fiyat etiketine sahip. Ancak modelin Avrupa ülkelerine geldiğinde 250-300 Avro civarında konumlanacağı tahmin ediliyor. 

Galaxy A5'in önündeki tek engel şu an için üretim problemleri gibi görünüyor. Zira Avrupa ülkelerinde en erken gelecek yıl başlarında Galaxy A3 ile birlikte piyasada olması bekleniyor. Ülkemiz konusunda da şimdilik herhangi bir bilgi yok.  

• Fiyat aralığı Moto G - T50 arasında olursa gerçekten iyi bir alternatif olur. Fazlası da etmez bence

• Moto g 200$'dı. Bu 440$. Aynı fiyata beklemek yanlış olur. Min 1200 lira.

• çok şık duruyor ama
  • 999 civarı olsa güzel alternatif olur. Ama biraz pahalı gelecek gibi
  • Ona metal demeyelimde, samsungun geliştirdiği metal soğukluğu hissini veren madde diyelim.
  • 1000 liradan ucuz olmaz

• Bu metal de titanyum görünümlü olmasın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım on numara ama almam Samsung asla.
  • Gereksiz pahalı

• çok şık bir telefon. keşke snapdragon 615'le gelseymiş.

• Tasarim gayet sik 1000 tl civari girerse yok satar kimse iphonedaki gibi donanima bakmaz

• süper telefon olmuş 1000 küsür tl civarı gelir 800 900 hayali kurmayın bence

• 1000 liraya gelirse guzel olur ama islemcisi kotu boyle bir telefon icin rakibi cok cin pazarida yavas yavas dunyaya acilmaya basladi

• bu telefon trde iş yapardı
  • nezaman gelicek acaba tr ye,telefon alma arefesindeyim şuan piyasada bana hitap eden telefon bulamadım
    tasarımı iyi olanın bataryası berbat
    batarya performansı iyi olanın tasarımı berbat
    en son iphone alayım kurtulayım diyorum oda çok pahalı
  • Kusucam artik

• project zero azda olsa işe yaradı gibi. bu Audi serisi gibi isimlendirme nerden geliyor acaba.

• S5 Mini Almanya fiyatı 316 Euro Türkiye fiyatı 1299 TL. Bu telefon S5 Mini'den daha büyük ekrana sahip ve işlemcisi 64 bit. Dolayısıyla S5 Mini'den daha ucuza gelmez buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNerdenÜyeOluyoruz

999 civarı olsa güzel alternatif olur. Ama biraz pahalı gelecek gibi

Aynı paraya aynı işlemci, rame sahip ekstra olarak 3000 Mah bataryalı ascend g7 var :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.