Şimdi Ara

HTC'nin Hima kod adlı bir amiral gemi modeli üzerinde çalıştığı iddia edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HTC'nin Hima kod adlı bir amiral gemi modeli üzerinde çalıştığı iddia edildi

Genelde yılın ilk aylarında amiral gemi modelini lanse ettiği için HTC'nin gelecek yıl için planladığı amiral gemi modeline az bir kaldı diyebiliriz. One serisinin çizgisini devam ettirmesi beklenen bu yeni model ile ilgili iddialar da glemeye devam ediyor.

Firmaya yakın kaynakların elde ettiği bilgilere göre HTC Hima kod adlı bu amiral gemi modeli üzerinde çalışmalar devam ediyor bazı yönleri ile cihazın beklentileri karşılayamayacağı ifade ediliyor. 

İlk olarak ekranın önceki modeli esas alacağı belirtiliyor. Yani 5 inçlik Full HD çözünürlükteki ekranı One M9 modelinde de görmeye devam edeceğiz. HTC'nin üç nesildir Full HD çözünürlükte ısrar etmesi bazı kesimleri hayal kırıklığına uğratabilir. Elbette firmanın 2K seviyesine geçiş yapacağını iddia eden kaynaklar da mevcut. Bu bakımdan bir doğrulama yapabilmek mümkün değil. 

Cihazdaki en büyük yeniliklerden birisi Ultrapiksel yerine firmanın 20.7MP çözünürlüğünde muhtemelen Sony imzalı bir sensör kullanacak olması. Ancak HTC ısrarla Ultrapiksel konseptini desteklemeye devam edeceğini belirtiyor. Bu bakımdan yeni amiral gemi modelinde sensör tercihinin ne olacağı biraz muallakta. 

Diğer bir yenilik ise cihazın 64-bitlik Snapdragon 810 yongasetinden gücünü alacak olması. HTC gibi diğer pek çok firma da Qualcomm'un yeni çözümünü dört gözle bekliyor. Ancak dün de belirttiğimiz gibi muhtemel bir üretim gecikmesi One M9'un Snapdragon 805 yongasetine dönüş yapmasını gerektirebilir. HTC One M9'un MWC 2015 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.  

• Çıkarılamayan batarya olduğu sürece ne htc ne de sony kazanabilecek, lg ve samsung liderliğini sürdürecektir
  • Çözünürlük arttırmamaları insanları hayal kırıklığına uğratmayı bırak samsung batmışcasına sevindirir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5" ekranda 2k yerine FullHD olunca hayal kırıklığı etkisi oluşturmaya başlamış... İnsanlık nereye gidiyor?

• FHD sd810 kombosu yapsın biz hayal kırıklığına uğrayıcaz ha?
  • kimmiş o hayalkırıklığına uğrayacaklar ekrem71

• 4K lı cepler çıktığında yapılacak yorumları merak ediyorum :D

• Arkadaş haber baştan aşağı belirsizlik dolu:) Her paragrafın başında yazılan sonunda inkar edilmiş bu nasıl haber anlamadım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Çıkarılamayan batarya olduğu sürece ne htc ne de sony kazanabilecek, lg ve samsung liderliğini sürdürecektir

G2den G3ye geçtim hiç bir artısını göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Full HD ve Snap810 olursa harika olur ama HTC'yi biliyoruz Snap805 koyar

Genel olarak iyilesecek 2 şey var

1) Pil biraz daha kapasiteli
    2) Ram 3 GB olacak..

UltraPixel'e büyük ihtimalle devam edecektir.Bence devam etsin One M8'le Sony Xperia'nın lensini aratmayacak fotoğraflar çekebiliyorum..

Tabii Zoom yapınca fotoğraf tırt oluyor ama UltraPixel'in mantığı zoom yapmayınca anlaşılıyor..

• FHD olması hayal kırıklığı olmaz, çok daha iyi olur.

UP devam etmeli ancak en az 8MP olmalı.Tabi ki pixel boyutları küçülmemeli.

• 5" FUll HD görüntü ile hayal kırıklığına uğrayanların gözüne girsin bu telefon .. ne diyeyim.

eğer bu cihaz 810 cpu, 1080p, 3gb ram çıkarsa... Adete Kafaya oynayan bir performans canavarı olur...

zaten 1080p 2600 mah ile de sorunsuzca yoğun bir tam gün kullanımın da yeterli bir batarya ömrü sunuyor.

kaldı ki yüksek grafik içerikli oyun haricindeki yoğun kullanımda 1,5 2 güne kadar da performans alınabiliyor.

dolayısıyla yeni cihazdaki 2840 Mah batarya m8 den daha iyi bir başarım göstereceği kanısındayım.

tasarımda da şu öndeki htc logosundaki ısrarından vazgeçip o kısmı boyutu biraz daha kısaltmak için kullansa daha iyi olacağını düşünüyorum.

cihaz biraz daha kısalıp elde daha rahat bir tutuş sağlanmış olur gibi geliyor.

kaba tabirle m8 sınıfındaki cihazların en uzun boylusu :) Z3 ile aynı boyut da olmasına rağmen z3 ekranı 5.2" m8 in ekranı 5.0" in çünkü.
    yani z3 den daha aktif kullanılmış bir alan var.

Doğru konuşmak gerekirse aslında iphone ile dalga geçilen TV kumandası lakap ını M8 de hak etmiyor değil..
    iPhone 6 da 0.80mm daha kısa m8 den..

bence cihazın uzunluğu m8 e göre en az bi 0.50 mm daha kısaltılmalı.

Edit: imla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakarboy -- 5 Aralık 2014; 18:55:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozmenakif

5" ekranda 2k yerine FullHD olunca hayal kırıklığı etkisi oluşturmaya başlamış... İnsanlık nereye gidiyor?

Sonunda. 102 inçlik tvler full hd iken nedir bu doyumsuzluk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Çıkarılamayan batarya olduğu sürece ne htc ne de sony kazanabilecek, lg ve samsung liderliğini sürdürecektir

Neden? Yedek batarya ve İstasyonu nu alın, ben Galaxy s4 kullanıyorum daha bir kere telefonu şarj a takmadim, büyük kolaylık, bence sizde deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

5" FUll HD görüntü ile hayal kırıklığına uğrayanların gözüne girsin bu telefon .. ne diyeyim.

eğer bu cihaz 810 cpu, 1080p, 3gb ram çıkarsa... Adete Kafaya oynayan bir performans canavarı olur...

zaten 1080p 2600 mah ile de sorunsuzca yoğun bir tam gün kullanımın da yeterli bir batarya ömrü sunuyor.

kaldı ki yüksek grafik içerikli oyun haricindeki yoğun kullanımda 1,5 2 güne kadar da performans alınabiliyor.

dolayısıyla yeni cihazdaki 2840 Mah batarya m8 den daha iyi bir başarım göstereceği kanısındayım.

tasarımda da şu öndeki htc logosundaki ısrarından vazgeçip o kısmı boyutu biraz daha kısaltmak için kullansa daha iyi olacağını düşünüyorum.

kaba tabirle m8 sınıfındaki cihazların en uzun boylusu :) Z3 ile aynı boyut da olmasına rağmen z3 ekranı 5.2" m8 in ekranı 5.0" in çünkü.

Doğru konuşmak gerekirse aslında iphone ile dalga geçilen TV kumandası lakap ını M8 de hak etmiyor değil..

Yarım milimetre kısalsa ne olur kısalmasa ne olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: E30a Biner Yan Yan Gider

quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

5" FUll HD görüntü ile hayal kırıklığına uğrayanların gözüne girsin bu telefon .. ne diyeyim.

Yarım milimetre kısalsa ne olur kısalmasa ne olur ?

Yarim mm yer kazanmak demek ekrana fazlsdan 0.2 inc kazandirmak demek.
    Yarim cm kisalmasi demek cihazi tuttugunuzda tek elle kullanimda parmaginizin yarim cm daha ust kismi kullanmasi demek
    Yarim cm kisalmasi demek hafiflik demek.
    Yarim cm demek daha ufak boyut demek. Suanki teknolojide yarim cm cok onemlidir. Cok sey sigdirilabilir yada cikaryilabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Neden? Yedek batarya ve İstasyonu nu alın, ben Galaxy s4 kullanıyorum daha bir kere telefonu şarj a takmadim, büyük kolaylık, bence sizde deneyin

z3c kullanıyorum sizin zaten z3c batarya performansına ulaşmanız ıcın yanınızda yedek batarya ile gezmeniz lazım. sony o kadar buyuk pil koydugu surece butun acılmayan tasarım yapsın daha şık duruyor

• Oo helal olsun valla FullHD olayı gerçekse

• 5 inç ve FHD ekran isabet olmuş. Fakat çerçeve olayını çözmesi Lazım ekran çerçevede kayboluyor resmen.

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Açılır kapak telefonun kalitesini bozuyor. Powerbanklar 2. batarya arayışını bitirdi zaten. Nokia 6300 zamanında kaldınız galiba.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.