Şimdi Ara

mrjeona gibi dolandırıcılardan uzak durun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte örnekler. adam dolandırıcı. güveni suistimal etti. tabii aptallık bende güvendiğim için... 20 lira bana koymaz ama 1 lira bile olsa arkamdan kıs kıs gülündüğünü bilmek koyuyor insana.

mrjeona gibi dolandırıcılardan uzak durun mrjeona gibi dolandırıcılardan uzak durun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursatarslan -- 4 Aralık 2014; 1:26:04 >

• Hala bitmedi şu dolandırıcılıklar. DH nin sonu cidden kötüye gidiyor
  • IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    yöneticiler de bu konulara duyarsız. hiç bir yaptırımları yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursatarslan

yöneticiler de bu konulara duyarsız. hiç bir yaptırımları yok.
    Hocam diyenden kork
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stormfang

Hocam diyenden kork

Alıntıları Göster
    Öyle 3-5 kelimelik anlaşmayla satış olmaz. Şu an karşındaki kişinin üzerinde hukuki yetkin bile yok, bu yüzden bu tür alışverişlerle hiç işim olmadı, olmaz da. Ortada karşılıklı bir durum var, kim sorumluluğunu ilk yerine getirirse karşısındaki kişinin kaçma ihtimali var. Ben parayı öderim sen bana rp'mi vermezsin, sen bana rp verirsin ben parayı ödemem. Bunlar olmayacak durumlar değil. Yeminler, sözler, şeref, haysiyet gibi durumların ticaretle hiçbir alakası yoktur, hele ki böyle bir çağda. Millet 5 tl için adam bıçaklarken ortada yazılı imzalı bir antlaşma olmadan en iyi arkadaşıma bile güvenmem. Paranın insanları ne kadar değiştirebileceğini en iyi kazıklananlar bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Straw Hat -- 4 Aralık 2014; 2:52:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Straw Hat

Öyle 3-5 kelimelik anlaşmayla satış olmaz. Şu an karşındaki kişinin üzerinde hukuki yetkin bile yok, bu yüzden bu tür alışverişlerle hiç işim olmadı, olmaz da. Ortada karşılıklı bir durum var, kim sorumluluğunu ilk yerine getirirse karşısındaki kişinin kaçma ihtimali var. Ben parayı öderim sen bana rp'mi vermezsin, sen bana rp verirsin ben parayı ödemem. Bunlar olmayacak durumlar değil. Yeminler, sözler, şeref, haysiyet gibi durumların ticaretle hiçbir alakası yoktur, hele ki böyle bir çağda. Millet 5 tl için adam bıçaklarken ortada yazılı imzalı bir antlaşma olmadan en iyi arkadaşıma bile güvenmem. Paranın insanları ne kadar değiştirebileceğini en iyi kazıklananlar bilir.

Alıntıları Göster
    Bir gün Nasreddin Hoca'nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış. Birisi :
    - Hocam demiş niye ahırın kapısına iyi bir kilit takmadın sanki ?
    Bir başkası :
    - Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor ? diye konuşmuş.
    Bir diğeri de :
    - Hocam demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasına en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nerden baksan dökülüyor. Hoca kızmış :
    - Yahu demiş, iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi ? Hırsızın hiç mi suçu yok ?

• quote:

Alıntıları Göster
    tanımadığınız,muhabbetiniz olmayan adamla alışveriş yapmayın bu kadar net.

• quote:

Alıntıları Göster
    hep aynı konular hep dolandırılan birileri ne kadar safsınız aga hakediyonuz bence en kötü tel. nosunu al konuş öyle yap alışverişini dolandırırsa elinde kozun olur ama yok hala aynı tas aynı hamam

• quote:

Orijinalden alıntı: SarımsaklıSamırsak

hep aynı konular hep dolandırılan birileri ne kadar safsınız aga hakediyonuz bence en kötü tel. nosunu al konuş öyle yap alışverişini dolandırırsa elinde kozun olur ama yok hala aynı tas aynı hamam

Alıntıları Göster
    sevgili arkadaşlar, gene beni suçlu bulmak için elinizden geleni yapmışsınız. tebrik ederim. paylaştığım "fıkra" da sanırım yetmemiş sizlere. 20 lira bana koymaz demiştim. trilyonlarca liralık alışveriş yapmadım sonuçta dediğiniz gibi karalar bağlayayım. elimde kalan bir şeyi uygun bir şekilde elimden çıkarayım dedim, nickini paylaştığım kişi bunun üstüne kondu. ben de durumu sizlere anlattım ki, en azından teşhir olsun. olay budur. bana hayat dersi vermeye kalkmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kursatarslan

sevgili arkadaşlar, gene beni suçlu bulmak için elinizden geleni yapmışsınız. tebrik ederim. paylaştığım "fıkra" da sanırım yetmemiş sizlere. 20 lira bana koymaz demiştim. trilyonlarca liralık alışveriş yapmadım sonuçta dediğiniz gibi karalar bağlayayım. elimde kalan bir şeyi uygun bir şekilde elimden çıkarayım dedim, nickini paylaştığım kişi bunun üstüne kondu. ben de durumu sizlere anlattım ki, en azından teşhir olsun. olay budur. bana hayat dersi vermeye kalkmayın.

Alıntıları Göster
    hll qnq

• İyi olmuş keşke daha çok alsaymış
  • Ortada bir hırsız yokki, adamı neden suçlu bulacakmışız? Böyle bir siteden alışveriş yapılmaz çünkü hiçbir fatura sistemi yok.Adamın kimin nesi olduğunu bilmiyorsun, ortada fiş yok, fatura yok, anlaşma yok.Burada adam hırsız değil, sadece sen adama resmen para bağışlamışsın....
    Ana düşünce: Alışverişlerinizi bu işin ehli sitelerden yapın, bir forumdan değil.
  • biraz dikkat
  • quote:

Orijinalden alıntı: SarımsaklıSamırsak

Kesinlikle.Eskiden dolandirilanlara gercekten uzulurdum dolandiricilara baya soverdim ama simdi zerre acimiyorum okadar qq konusu oldu hala yiyenler var sonra hirsizin hic mi sucu yok hede hodo
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Hala bitmedi şu dolandırıcılıklar. DH nin sonu cidden kötüye gidiyor

Bu adama güvenebilirsiniz (sana hocam)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mediv

Hocam diyenden kork

• Forumda sayisiz dolandirildim diye konu acilmasina ragmen hala nasil oluyorda buradan alisveris yapiyorsunuz anlamiyorum.3-5 lira fazla verin guvenilir yerden satin alin
  • Adam parasi gittigi icin konu acmamis sizde soyulmayin diye konu acmis size hala akillanmadiniz diye yorum atiyorsunuz vs vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImmortalZeus

Adam parasi gittigi icin konu acmamis sizde soyulmayin diye konu acmis size hala akillanmadiniz diye yorum atiyorsunuz vs vs
    Canın saolsun umarım başka birini dolandırmaz ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.