Şimdi Ara

Huawei : Windows Phone işinde para yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Huawei : Windows Phone işinde para yok

Bu yıl itibariyle bölgesel pek çok yeni ortak kazanan ve giriş seviyesinde ardı ardına yeni akıllı telefonlar çıkarmaya başlayan Windows Phone ekosistemi, Windows 10 işletim sistemi ile yeni bir döneme geçmeye hazırlanıyor. Ancak halen eski ortaklarından eleştiriler almaya devam ediyor. 

Ascend W serisi ile Windows Phone ekosisteminde kısmen de olsa başarılı satışlar yapan Huawei, bir yıldan uzun bir süredir pazarda sessiz ve herhangi bir ürün üzerinde de çalışması mevcut değil. Bunun en büyük sebebi ise ekosistemden umduğunu bulamaması. 

Bir röportajda sorulara cevap veren Huawei uluslararası medya ilişkileri şefi Joe Kelly, bugüne kadar Windows Phone ekosisteminde hiç para kazanmadıklarını ve diğer firmaların da aynı durumda olduklarını belirtti. 

Windows Phone ekosisteminin Çin'e açılan kapısı konumunda olan Huawei bu nedenden ötürü cihaz geliştirmeyi rafa kaldırmış durumda ve ekosistemin bir geleceği olduğuna inandıkları zaman planlarını gözden geçirecekler. 

Xiaomi'nin yükselişine de değinen Huawei, ucuz cihaz odaklı çalışmanın kendilerini zor duruma sokacağını ve bu yüzden de pazarda orta üst ve üst seviye segmente odaklanacaklarını belirtiyor. Firmanın amacı pazar payı için rekabet etmek değil hali hazırdaki kar marjlarını korumak.  

• ahahaha:-)

• Adamlarin dedigi seyler cidden cok dogru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WP bir türlü gelisemedi gitti :) sanırım en büyük dezavantajlari hala gelismemekte ısrarlı olan marketleri.

• "Bir röportajda sorulara cevap veren Huawei uluslararası medya ilişkileri şefi Joe Kelly, bugüne kadar Windows Phone ekosisteminde hiç para kazanmadıklarını ve diğer firmaların da aynı durumda olduklarını belirtti."

Bu satırlardan

"Huawei : Windows Phone işinde para yok"

Bu yorumu acaba nasıl çıkarttınız çok merak ediyorum. Ekrem Bey'e gelen eleştirileri çoğu zaman yanlış bulurdum, savunmuşluğum bile vardır ancak şuan hak veriyorum diğer arkadaşlara.

Çinli üreticiler bile WP sistemli telefon çıkartırken "Windows Phone işinde para yok" demek çok mantıksız. Adam zaten böyle bir şey dememiş, sadece gelir elde edemediğini söylemiş.

:) Ayrıca Lumia neredeyse tekel olmuşken Huawei'ye kim bakar merak ediyorum. Reklam yapmıyor, güncelleme sözü vermiyor, bilgi vermiyor, ondan sonrada gelir elde edemiyoruz :) Tamam o zaman..

• 2011 den beri sevmiyorum Windows phone u nokia ismi kalktiktan sinra iyice itici geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

"Bir röportajda sorulara cevap veren Huawei uluslararası medya ilişkileri şefi Joe Kelly, bugüne kadar Windows Phone ekosisteminde hiç para kazanmadıklarını ve diğer firmaların da aynı durumda olduklarını belirtti."

Bu satırlardan

Bu yorumu acaba nasıl çıkarttınız çok merak ediyorum. Ekrem Bey'e gelen eleştirileri çoğu zaman yanlış bulurdum, savunmuşluğum bile vardır ancak şuan hak veriyorum diğer arkadaşlara.

Çinli üreticiler bile WP sistemli telefon çıkartırken "Windows Phone işinde para yok" demek çok mantıksız. Adam zaten böyle bir şey dememiş, sadece gelir elde edemediğini söylemiş.

:) Ayrıca Lumia neredeyse tekel olmuşken Huawei'ye kim bakar merak ediyorum. Reklam yapmıyor, güncelleme sözü vermiyor, bilgi vermiyor, ondan sonrada gelir elde edemiyoruz :) Tamam o zaman..

editör kendi yorumunu katmış bu kadar abartmanın anlamı ne anlayamadım ekrem71 in haber haber başlığı altında böyle yorumalar görmekten insan sıkılıyor

editörlük söylenen her cümleyi harfiyen değilde birşeyler katarak yazmaktır bence belki yanlış düşünüyor olabilirim ama yaptığınız eleştiri bana göre boş

• bu haber çok önceden çıkmıştı windows telefon nokia dan yada microsoft tan alınır huawei yi kim ne yapsın ancak android satarlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelir elde edemiyoruz demek para yok demektir. Yanlış olan bir şey yok. Ayrıca Microsoft kendisi zaten doğrudan üretici konumunda artık. Böyle bir durumda cihaz çıkarmak zaten çok mantıksızca olurdu. Zaten bu hamleyle üretici ortaklarını soğutmuş durumda. Yavaş yavaş desteklerini çekeceklerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

"Bir röportajda sorulara cevap veren Huawei uluslararası medya ilişkileri şefi Joe Kelly, bugüne kadar Windows Phone ekosisteminde hiç para kazanmadıklarını ve diğer firmaların da aynı durumda olduklarını belirtti."

Bu satırlardan

editör kendi yorumunu katmış bu kadar abartmanın anlamı ne anlayamadım ekrem71 in haber haber başlığı altında böyle yorumalar görmekten insan sıkılıyor

editörlük söylenen her cümleyi harfiyen değilde birşeyler katarak yazmaktır bence belki yanlış düşünüyor olabilirim ama yaptığınız eleştiri bana göre boş

Tabiki de kendi yorumunu katması kadar normal bir şey yok. Fakat burada Windows Phone iğlenmiş, Huawei'nin WP sistemini kötü bir işletim sistemi olarak gördüğü belirtilmiş gibi bir hava var.

Ben bir markete girip hiçbir şey almadan çıkıp, yoldan geçen birine marketten sadece ''Marketten hiçbir şey almadım.'' desem, o kişi arkadaşına falan market kötü dese sizcede yanlış olmaz mı ?

• Gitsin modem uretmeye devam etsin huawei bizim ona ihtiyacımız yok!

• kuyruk acisi var heralde. microsoft bunuda haraca baglamis mi acaba

• Ekosistem için ne yapmış da para olmamasından şikayetçiler acaba? Nokia işletim sistemi yaygınlaşsın da pazar payımız artsın diye her fiyat bandında kaliteli ürünler soktu piyasaya. Huawei ise Nokia'dan arta kalan kırıntıları bile toplamaya yetmeyecek 1-2 dandik cihaz üretti sadece. Daha bunun üzerine şikayet ederlerse gülerler adama.

Zaten global pazarda kalite konusunda 1 numara olan Nokia varken kim ne yapsın Huawei'i?

Ha zaten 2014'te amiral gemisi dediği android telefonuna a9 çekirdeği koyan Huawei'in telefon satabilmesi bile mucize.

• Adam bir noktada haklı. Lumia varken başka marka WindowsPhone telefon alınmaz.
    Zaten bi gıdım pazar var onu da Lumia domine ediyor
  • Huawei markasi beni hep itiyor hele şu ergen tavırları yok mu :)

• o tekdüze, estetikten uzak, karanlık temalı arayüzü değiştirmedikleri sürece wp tutunamayacaktır.

• Allah aşkına Lumia varken kim ne yapsın Huawei :D
  • Millet huawei wp için ne yaptı diyor, lumia varken huawei alınmaz diyor.

1.si pazar payının artması için ms bişey yapması lazım. Huawei zaten bi şekilde android yapıp satıyor. Burada kaybeden wp.

2.si lumia'nın sistemi domine etmesi çok iyi bişey mi?? Lumiaların tümü aynı tip cihazlar. Farklı tasarım isteyene alternatif yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

o tekdüze, estetikten uzak, karanlık temalı arayüzü değiştirmedikleri sürece wp tutunamayacaktır.

arayüz kişiden kişiye göre değişir ben beyenirken sen beyenmezsin ama arka plan siyah yerine başka şeyler koyulsa daha iyi olabilir

• Bütün CEO'larda burada Maşallah

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.