Şimdi Ara

KitKat sürümü Kasım ayında da yükselişini sürdürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KitKat sürümü Kasım ayında da yükselişini sürdürdü

Android 5.0 Lollipop sürümünün kaynak kodlarının dağıtıldığı ve ilk güncellemelerin verilmeye başlandığı Kasım 2014 ayına ait güncel Android kullanım oranları da yayımlandı.

Tabloya göre mevcut en son sürüm konumundaki 4.4 KitKat, yüzde 33.9 kullanım oranına erişerek tek API olarak tüm ekosistemin en çok tercih edilen sürümü olmayı başardı. Jelly Bean sürümleri ise toplamda yüzde 48.7 benimsenme oranı elde ederken, 4.1.x sürümleri yüzde 21.3 ile ikinci en çok kullanılan sürüm durumunda.

Android 4.0 ve altındaki sürümler toplamda yüzde 16 civarında ve erimeye devam ediyor. Böylece Jelly Bean ve KitKat sürümleri yüzde 82.6 civarında bir kullanım oranına erişiyor. Önümüzdeki bir iki ayda daha KitKat sürümünün yükseleceği tahmin ediliyor. Ancak Şubat veya Mart gibi hem yeni cihazların hem de güncellemelerin yoğun olarak ortaya çıkacağı aylarda Lollipop sürümü yükselişe başlayacak.  

• hâlâ 2.3.6 sürümünü kullanıyorum.

• Note 3 neo ya bile samsung 4.4.2 verdi :)

• 4.1 kullanıyorum. Desteklemeyen uygulama yok gibi. Simgeler, launcher vs zaten değişebiliyor. O yüzden bence çok da fark yok.

Ancak lolipop gerçekten farklı. Ics'den sonraki en büyük değişim bence.

• firefox OS yi bekliyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Note 3 neo ya bile samsung 4.4.2 verdi :)

Hahaha 4.4,4 vermedi mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr xXx

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Note 3 neo ya bile samsung 4.4.2 verdi :)

Hahaha 4.4,4 vermedi mi

Adamlar ara modele kitkat verdi sen 4 kusurunu niye vermedi diyorsun hoca iyiki neo almisim

• Bu saatten sonra da jb lere 4.4 güncellemesi gelmez zaten çıkan Modeller kk ile çıkıyor.

• GM Discovery için geldi ya o yüzden artmıştır

• Kardeş ne ara modeli amiral modelin bi alt modeli ve fiyatıda ucuz değil ben aynı fiyata Xperia z aldım Son sürümde lolipop da gelecek

• Üzgünüm ama KitKat artık öldü. Demek istediğimi Lollipop'u kullananlar anlayacaktır.

• Vay be gingerbread'ı görünce bir garip oldum.
  • ben mi yanlış görüyorum başlık''KitKat Kasım sürümü ayında'' yazıyor ''KitKat sürümü Kasım ayında'' olması gerekmez mi, haberin içinde de benzer hatalar var kendimi tdk görevlisi gibi hissettim ama haber de google çeviriden kopyala yapıştır gibi olmuş.

• Baslik fail

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

firefox OS yi bekliyorum :)

Çok beklersin

Uzun süre ses çıkmıyor. Belki bu sessizliğini Jolla ve Nokia'nın yaptığı gibi tablet sürpriziyle bozabilir.
  • 4.0 Ics kullanan az insandan biriyim ve bu ayricakla mutluyum :)

• Gm2 de kit kat var ama bes para etmez. Bildiğin traş. 4.2 daha stabil ve kullanışlı

• Daha 5.0 yeni çıktı gugıl şimdi de 5.0.1 çıkarmış 5.0 la çıkarsana onu niye yenisini çıkarıyorsun garip garip işler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colmy

quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

firefox OS yi bekliyorum :)

Çok beklersin

Uzun süre ses çıkmıyor. Belki bu sessizliğini Jolla ve Nokia'nın yaptığı gibi tablet sürpriziyle bozabilir.

cep telefonu oem sektöre geçince firefox kaçınılmaz 1 numara olacak gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeamAnimus

Üzgünüm ama KitKat artık öldü. Demek istediğimi Lollipop'u kullananlar anlayacaktır.

katılıyorum. kitkat çıkmadan çok büyük umutlarla sunuldu ama gerek ram kullanımı, gerekse diğer yenilikleriyle çokta yenilikçi olmadı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.