Şimdi Ara

Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530F Yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
57.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır ilk defa telefon alıcam, araştırma aşamasındayım. Bi telefonu gözüme kestirdim, yeni bi telefon. Daha deneyimli arkadaşların fikirlerini almak istedim. Aslında çift sim fakat bazı yerlerde tek sim yazmışlar. Aşağıdaki telefon nasıldır, nasıl bilirsiniz, başıma dert olur mu?

Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530F - 8GB, 4G LTE, Gray

Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530F Yorum

Rear Camera 8 MP + Front Camera 8 MP
    Display Touch Screen 5.0" qHD TFT
    Support 4G LTE
    OS Android 4.4 (Kitkat)
    Processor Quad Core 1.2 GHz
    Internal Memory 1 GB RAM, 8 GB ROM, micro SD card สูงสุด 64 GB
    WiFi b/g n 2.4GHz,
    Bluetooth 4.0
    Support NFC
    Google Play store, Samsung Apps and ChatOn
    Video Resolution : Recording / Playback: 1080p@30fps
    Audio Format : MP3, AAC, WMA, FLAC, Vorbis, AMR
    FM Radio
    Battery: 2600mAh
    Headset: 3.5 mm
    Support 2 SIM

Piyasa Fiyat: 809tl (Bana maliyeti 743tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethannhunt -- 2 Aralık 2014; 20:50:19 >

• Selam Arkadaşlar;
    Telefonu yaklaşık 1 aydır kullanmaktayım alacak arkadaşlar için için kısaca deneyimlerimi yazıyorum telefon için genel puanım 10 üzerinden 9

Ekran 5 inch uzun ince bir yapıda iphone tarzı telefon ele oturuyor ve kullanımı rahat . 1 gb ram var gereksiz uygulamaları kapatırsanız ortalama 400 mg civarı boşta kalıyır son sürüm android kitkat 4.4.4 sürümünü kullanıyor ilginç olan telefonun performansı mükemmel sanki android değilde ios kullanıyormuşsunuz hissi veriyor geçişler acayip hızlı kasma yok çok akıcı 1gb ram için inanılmaz performans koyuyor ortaya
    browser çıok hızlı nişanlımın not 3 den daha hızlı diyebilirim çoklu pencerede rahatça akıyor.Lolipop güncellemesi alıcak telefonların başında geliyor. Malzeme kalitesi orta diyebilirim ama görüntü olarak sağlam gıcırtısız bir duruşu var gören bayılıyor . Eksiklik olarak cihazla beraber yüklü gelen stok bir müzik çalar yok evet entersan sadece google müzik çaları mevcut samsung un stok müzik çaları mevcut değil yani 3. parti müzilk çalar kullanmanız gerekiyor dış müzik sesi biraz düşük geldi bana ve tek hoparlörü kullaklıkla canavar tatmin edici ben z3 walkman uygulamasını kullanıyorum müzik için . Radyo mevcut kayıt yapabiliyor ve kaliteli şöyle bir şey dikkatimi çekti radyonun az çektiği yerlerde eğer 2 tırnaklı 3.5 mm lik kulaklık kullnırsanız çakim baya düşük oluyor 3 tırnaklı yani mikrofonlu kullaklık kullanırsanız radyo daha iyi çekiyor ilginç ama gerçek defalarca test ettim ama radyo frekansının yüksek olduğu yerlerde pek fark yok aynı gibi.Telin çekim gücü çok iyi benim evde telefon ortalam 1-2 tırnak çeker prime artı 2 tırnak daha koydu üstüne çok iyi.
    Pil ömrü gerçekten tamtin edici normal kullanımda rahatlıkla 2,5-3 günü bulabilir bana 1.5 gün rahat rahat yetiyor 2600 mah
    Alcıklara tavsiyem ekran çok sağlam gelmedi bana gorilla glas falan değil aldığınız an şu cam koruyucu denilen şeyden taktırmanızı öneriyorum ve hemen bir kılıf alıp kılıfla kullanmanız,fiyatı 840 tl civarında yani ucuz sayılabilecek bir tel fiyat performans oranı çok çok iyi bu fiyata not3 ile aynı deneyimi yaşayabilirsiniz hatta daha akıcı .
    Almayı düşünen arkadaşlara tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum en yeni samsun arayüzü ve akıcılığını yaşayacaklar aklıma geldikçe yazarım .

• Oyun Performansı çok iyi

https://www.youtube.com/watch?v=eAZ0om6ljoY
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruno

Selam Arkadaşlar;
    Telefonu yaklaşık 1 aydır kullanmaktayım alacak arkadaşlar için için kısaca deneyimlerimi yazıyorum telefon için genel puanım 10 üzerinden 9

Ekran 5 inch uzun ince bir yapıda iphone tarzı telefon ele oturuyor ve kullanımı rahat . 1 gb ram var gereksiz uygulamaları kapatırsanız ortalama 400 mg civarı boşta kalıyır son sürüm android kitkat 4.4.4 sürümünü kullanıyor ilginç olan telefonun performansı mükemmel sanki android değilde ios kullanıyormuşsunuz hissi veriyor geçişler acayip hızlı kasma yok çok akıcı 1gb ram için inanılmaz performans koyuyor ortaya
    browser çıok hızlı nişanlımın not 3 den daha hızlı diyebilirim çoklu pencerede rahatça akıyor.Lolipop güncellemesi alıcak telefonların başında geliyor. Malzeme kalitesi orta diyebilirim ama görüntü olarak sağlam gıcırtısız bir duruşu var gören bayılıyor . Eksiklik olarak cihazla beraber yüklü gelen stok bir müzik çalar yok evet entersan sadece google müzik çaları mevcut samsung un stok müzik çaları mevcut değil yani 3. parti müzilk çalar kullanmanız gerekiyor dış müzik sesi biraz düşük geldi bana ve tek hoparlörü kullaklıkla canavar tatmin edici ben z3 walkman uygulamasını kullanıyorum müzik için . Radyo mevcut kayıt yapabiliyor ve kaliteli şöyle bir şey dikkatimi çekti radyonun az çektiği yerlerde eğer 2 tırnaklı 3.5 mm lik kulaklık kullnırsanız çakim baya düşük oluyor 3 tırnaklı yani mikrofonlu kullaklık kullanırsanız radyo daha iyi çekiyor ilginç ama gerçek defalarca test ettim ama radyo frekansının yüksek olduğu yerlerde pek fark yok aynı gibi.Telin çekim gücü çok iyi benim evde telefon ortalam 1-2 tırnak çeker prime artı 2 tırnak daha koydu üstüne çok iyi.
    Pil ömrü gerçekten tamtin edici normal kullanımda rahatlıkla 2,5-3 günü bulabilir bana 1.5 gün rahat rahat yetiyor 2600 mah
    Alcıklara tavsiyem ekran çok sağlam gelmedi bana gorilla glas falan değil aldığınız an şu cam koruyucu denilen şeyden taktırmanızı öneriyorum ve hemen bir kılıf alıp kılıfla kullanmanız,fiyatı 840 tl civarında yani ucuz sayılabilecek bir tel fiyat performans oranı çok çok iyi bu fiyata not3 ile aynı deneyimi yaşayabilirsiniz hatta daha akıcı .
    Almayı düşünen arkadaşlara tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum en yeni samsun arayüzü ve akıcılığını yaşayacaklar aklıma geldikçe yazarım .

ön arka kameraları nasıl

• Çok iyi Kaliteli
  • Lolipop alacağı kesin mi Samsung olunca insan durup düşünüyor keza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Lolipop alacağı kesin mi Samsung olunca insan durup düşünüyor keza.

aldı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Lolipop alacağı kesin mi Samsung olunca insan durup düşünüyor keza.

aldı mı

Hayır durumu belirsiz güncelleme olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruno

Selam Arkadaşlar;

Teşekkürler bu telefonu almayı düşünüyordum fakat Gorilla Glass Yok dediniz bu çok büyük bir eksiklik :s

• Arkadaşlar Samsung Müşteri hizmetlerini aradım telefonda kesin olarak Gorilla Glass Gibi koruma mevcut değilldir.
  • eşimin lumia520 telefonunda ön kamera olmadığı için turkcell'den aldım,ön kamerası 5mp olduğu için tercih etmiştim,lumia520'nin yanında internet bağlantısı kaplumbağa gibi, lumia 520de 512mb ram var,bu cihazda 1gb ram olmasına rağmen hayal kırıklığına uğradım,ekran geçiş hız çok iyi diye yutturuyorlar,programlar çok kasıyor,pil evet uzun gidiyor,önkamera yeterli kalitesi iyi,ancak kendi kullandığım lumia925'in yanından bile geçemez,malzeme olarak orta kalite,sesi çok değil,müzik dinlemek için berbat bi cihaz,lumialarda dokunmatik ekrana çift tıklama ile uyandırma varken bu cihazlarda yok,şaka gibi...kutunun içerisinden çıkan şarj cihazı kablosu çok kısa,mecbur eski telefonun şarj cihazını kullanıyoruz,ön kamera için üretilmiş o kadar başka hiçbir özelliği yok ve pahalı peşin 800-900 tl civarı.Başka telefon bakın derim,aldığıma pişmanım...
  • Arkadaşlar bu telefon ve lg g3 stylus aradında kaldım lg nin kalemi büyük ekranı cazip geliyor ama samsungu da düşünmüyo değilim bi yardımcı olsanız 😭

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu grand primede hareketli ozelligi varmi yani temassiz kontrol veya programi felan varmi ??

• bu telefonda tuş kilidi kapalı iken whatsapp dan mesaj gelirse örneğin yani bi bildirim geldiğinde tuş kilidi kapalı iken ekran ışığı yanmıyor mu?
  • kullanan arkadaşlara bir sorum olacak;
    s view kılıflar bu telefonda çalışıyor mu? internetten kılıf sipariş vereceğim ama çalışıp çalışmadığını bir türlü anlayamadım. youtube'da videolar var ama o kılıfların app ile çalıştığı söyleniyor. yani yonga yerine ışık sensörü kullanıyormuş. telefona sahip olup da s view kılıf kullanan varsa bilgi verebilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzunsamsun81 -- 20 Mayıs 2015; 22:38:18 >
  • bu telefonun ana konusu yok. sahibi olan az kişiyiz heralde :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya7

eşimin lumia520 telefonunda ön kamera olmadığı için turkcell'den aldım,ön kamerası 5mp olduğu için tercih etmiştim,lumia520'nin yanında internet bağlantısı kaplumbağa gibi, lumia 520de 512mb ram var,bu cihazda 1gb ram olmasına rağmen hayal kırıklığına uğradım,ekran geçiş hız çok iyi diye yutturuyorlar,programlar çok kasıyor,pil evet uzun gidiyor,önkamera yeterli kalitesi iyi,ancak kendi kullandığım lumia925'in yanından bile geçemez,malzeme olarak orta kalite,sesi çok değil,müzik dinlemek için berbat bi cihaz,lumialarda dokunmatik ekrana çift tıklama ile uyandırma varken bu cihazlarda yok,şaka gibi...kutunun içerisinden çıkan şarj cihazı kablosu çok kısa,mecbur eski telefonun şarj cihazını kullanıyoruz,ön kamera için üretilmiş o kadar başka hiçbir özelliği yok ve pahalı peşin 800-900 tl civarı.Başka telefon bakın derim,aldığıma pişmanım...
    5 aydır kullanıyorum. Almadan önce bu konuyu ben açmıştım

Kamera: ön ve arka çok kaliteli

İnternet: gayet yeterli d/u:16.3 / 1.10 Avea kullanıyorum
    Hatta evde int. yok hotspot olarak açıyorum, önceki adslden kesinlikle daha hızlı

Sesi az fakat kulaklık olduktan sonra kalitesi gayet iyi, bas tiz olayında kulaklığınızın kaliteside önemli tabi. Çok olsa nolcakki, sesiyle halaymı çekicez.

Ekran gorilla glass 3 olaymış dahi iyi olurmuş ama ben 15tlye kalın ekran koruyuculardan aldım, çok şık duruyor fakat kayma duşme olayı için en iyi olarak nillkin arka kılıf aldım, çoook memnunum.

Paketten çıkan şarj kablosu 50cm kadar (yeterlimi değilmi kişiye göre değişir, bazıları büyük sever)

İncelik, hafiflik ve şekil açısından bakınca çok estetik tabi bu da kişiye göre değişir fakat gayet iyi diyebilirim.

Ekran geçişleri, dokunmatiği tatmin edici.

Oyun durumunu bilmiyorum, oyun oynamadım.

Facebook app yuklemezseniz batarya normal bir kullanımda bende 44 saat. (Hiç kasmadan kullanıp denedim)

5 aydır benim için tek kötü yanı, nadiren 2 snye donup bütün sayfaların kapanması, onun dişınıda verdiğim paraya değer hatta üzerinde fayda gördüğüm bir telefon.

Gidip 1000tl üzeri tllere harcanan paraya yazık. Dokunmatiği, interneti ve kullanışlılığı iyi olduktan sonra bana ne nem ölçmesinden, sesinin hoparlöründen, sanki dağamı çıkıyorum yada 15 kişi karşısına oturup filmmi izliyorum.

Sonuç olarak memnunmuyum evet.

Arkadaşlara en azınadn sevdiklerime tavsiye ediyorum

Sevmediklerime iphone 6 plus öneriyorum (kasko vs 3250tl)
    Taksitlerini öderken kafalarını vursunlar duvarın keskin tarafına

Bunu almasam ne alırdım G3 beat.

Selametle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethannhunt -- 29 Mayıs 2015; 14:53:26 >

• Merhabalar ben galaxy grand prime ı 2 haftadan beri kullanıyorum ve neredeyse 4 gb boş iken bile kasıyo

Ayrıca her yerde telin çift sim olduğu söyleniyor ama bendeki tek sim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Merhabalar ben galaxy grand prime ı 2 haftadan beri kullanıyorum ve neredeyse 4 gb boş iken bile kasıyo

Ayrıca her yerde telin çift sim olduğu söyleniyor ama bendeki tek sim

Çift simi bende aramıştım fakat trde yokmuş. Satanlar bilgileri netten toparladıkları için yanlış yazıyorlarmış.

Bendeki telin 2gb dahili boş yeri, 16gb kartında 6 gb boş yeri var. Kasma olmuyor. Yüklediğin appleri kontrol et.

Mesela face app varken şarj sabahtan akşama ancak yetiyorken, uyg. kaldırınca max 44 saati gördüm.

bide böyle düşün.
  • 800 tl ye bulabileceğiniz en uygun telefon diyebilirim zaten bir ara ürün olarak çıkarılmış piyasaya s4 mini ile çok arada kaldım fakat s4 mini 1900 mAh bataryasıyla çok saçma geldi bana hızına ve özelliklerine göre çok zayıf kalan bir batarya var s serisinde.... ancak grand prime 2600 mAh bataryası sizi bir gün full aktif teli kullansanız bile götürüyor batarya konusunda sıkıntı çekenlere tavsiye edebileceğim bir telefon ram 1gb öyle note serisine indirilebilecek kadar uygulama indiremezsiniz ama işinizi görecek tüm uygulamalar indirilebilir...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.