Şimdi Ara

Samsung Galaxy Alpha

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bi kaç aydır telefon araştırması yapıyorum fakat ben karar veremeden sürekli yenileri çıkıyor. Kafamda ip6 vardı biraz araştırmalar sonucunda bundan vaz geçtim gibi. Son olarak samsung alpha yı buldum. Özellikleri ve tasarım tasarımı oldukça hoşuma gitti. Fiyat olarakta klasındaki telefonlardan uygun gözüküyor beni düşündüren de burası oldu. Benim için tasarımı da çok önemli bu telefonun şekli ideal gibi gözüktü. pili biraz kötü geldi ve ısınma sorunu olabilir diye düşünüyorum. Bazı aldıgım yorumlarda androit i çok tavsiye etmiyorlar takılmalar donlamalar vs yasanıyormus. ios kullanıcısı oldugum için çok bilemiyorum orasını. sizin tavsiyeleriniz nelerdir? samsung alpha-sony z3- samsung galaxy s5- ip6-htc m8 bir türlü karar veremedim.

Samsung Galaxy Alpha

• Bu saydığınız Android modeller iPhone 5s'e anca rakip olabilir.

iPhone 6 bunların hepsinden iyidir.

Eğer illada Android tarafından alacağım diyorsan zamzung olatını kafadan kökünden sil.

Şu an HTC One M8 ve Xperia Z3 Compact güçlü modeller. Z3 modelide iyi ama 1-2 ay içinde Z4 duyurulacak ve yüksek para vermene ramen tepe modelden düşeceksin.

Ama iPhone 6 alma imkanı varken böyle ilginç seçimlere yöneliyorsan yanlış anlamada galiba akıllı telefondan hiç anlamıyorsun.
  • Alpha kullandim ve sattim herseyi ile memnun edebilir taki o pili gorunce kafayi yemek elden degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakın alpha alma o cihaza o kadar para verilmez daha iyi cıhaz alırsın o paraya ilk başta full hd değil hd ondan sonra çok küçük kamarasi iyi değil samsung al sakın sony yada htc alma servisi berbat onların bozulursa eğer 1 ay ellerinde kalır cıhaz haberin olsun lg de ala bilirsin oda güzel
  • Bu konsept seviyorsan,yani iphonelar ebadinda ama adam akilli bir cihaz olsun dersen kesinlikle z3compact derim.

O ebatta dahavguclusu yok,batarya asmis ve 720p ipe performansi zirvelerde.Iphonedan geciorsan baslarda batarya gostergesi bozuk bile sanabilirsin

1700lira ve 5inc altinda rakipsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevejones -- 30 Kasım 2014; 16:53:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpha iyi güzelde 2-2.5 saat ekran süresi verebiliyor.
    Günümüz cihazlarının yarısı.

• themusa kullanıcısına yanıt
    alpha tasarım olarak güzel cihazda şarj süresi düşündürücü ben olsam htc e8 alırdım hem aynı fiyat hemde m8le donanım olarak aynı bir kamerası farklı o kadar
  • İşte bu şekilde kafam karışıyor sürekli, kimisi iphone kimi si samsung ve digerleri. sürekli farklı yorumlar geliyor karar vermekte zorlanıyor insan. kararsızlık çok kötü bişey ama sonuç olarak alpha yı kimse önermiyor onu anladım.

ayrıca yorumlardan cıkardıgım kadarıyla ip6 gözde, z3 compact ve m8 olabilirler arasında.
  • bu alphayı neden bu kadar kötülediniz anlamadım.samsung un ilk metal çerçeveli telefonu oldukça şık bir telefon
    galaxy s5 le ayni yazılımı kullanıyor. işletim sistemi dolayısı ile yüzde 20-25 daha az enerji harcayıp daha az ısınıyor
    kısacası galaxy s5 in daha küçüğü tek elle kullanılabileni ve metel kasalısı.galaxy s5 le yapılan batarya karşılaştırmaları neredeyse ayni çıkıyor. birçok inceleme sitelerini kontrol ettim
    hemen hemen hepdide cihaza 10 üzerinden 8-9 vermişler.
  • Z3 varken Diger modellere bakilmaz. Ip6 varken de Z3e bakilmaz. Sonuc? Ip6. Z3 alirsiniz ama 1 yil sonra uygulamalarda stabilite sorunu yasarsiniz falan felan dert olur. Bataryasi sorun degilse 6 her turlu. Alpha ust seviye cihaz degil cikarin onu. M8 eskidi artik. Z3 bunlari yer. Ama 6 da Z3u yer.

• quote:

Orijinalden alıntı: lefkoşalı

bu alphayı neden bu kadar kötülediniz anlamadım.samsung un ilk metal çerçeveli telefonu oldukça şık bir telefon
    galaxy s5 le ayni yazılımı kullanıyor. işletim sistemi dolayısı ile yüzde 20-25 daha az enerji harcayıp daha az ısınıyor
    kısacası galaxy s5 in daha küçüğü tek elle kullanılabileni ve metel kasalısı.galaxy s5 le yapılan batarya karşılaştırmaları neredeyse ayni çıkıyor. birçok inceleme sitelerini kontrol ettim
    hemen hemen hepdide cihaza 10 üzerinden 8-9 vermişler.

O parayi haketmiyor kesinlikle.

• kktc deki fiyatı şu an 1400-1500 tl ayrıca güney lefkoşada 525 euro iphone 6 2300 tl güneyde 800 euro
    tabiki iphone 6 daha kaliteli ama atada 800 tl fark var. bu fiyatlara göre hiç de fena değil
  • Alpha batarya sorunu cok buyuk

• Bak kardeşim ben de düşündüm bayağı önce aklıma gelen modeller şunlardı
    Note 3
    İp 5s
    Lg g3
    Htc m8
    Sonra düşündüm araştırdım ve iphone almayacağıma karar verdim çünkü kapalı kutu gibi ayrıca app store de google playden daha az uygulama mevcut
    Sonra aklıma z3 ve z3cyi soktular düşündüm taşındım z3c benim olacak dedim Ancaaak taa ki mağazaları gezene kadar
    Teknosa da bir adam bana dedi ki madem z3c düşünüyorsun aynı fiyata çok daha iyi alphayı alsana sonra tüm mağazalara sordum küçük çaplı bir araştırma yaptım bu ürünler ve türevlerini kullanan arkadaşlarla konuştum ve pil hariç 2000 tl altı en iyi telefon olan alphaya karar verdim
    Ancak pil de çok sorun olmamalı çünkü zaten 7-8 saat pil ömrü var ayrıca ultra tasarruf modu var internet,sms,telefon ve gri ekranı kullanarak yaklaşık 8-9 gün kullanılıyor ancak benimki yenş olduğundan ut tasarruf çalışmıyor gibi sana söyliyim note 4 al yoksa galaxy alpha al
    Yazılım sorunu yok,performans dünya rekortmeni,8 çekirdekli kamera ve ekran 720 p olmasına bakma ip 6dan bin kat iyi ekranı kamerası biraz daha düşük ip 6 dan...eser kalın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

Bu saydığınız Android modeller iPhone 5s'e anca rakip olabilir.

Eğer illada Android tarafından alacağım diyorsan zamzung olatını kafadan kökünden sil.

Şu an HTC One M8 ve Xperia Z3 Compact güçlü modeller. Z3 modelide iyi ama 1-2 ay içinde Z4 duyurulacak ve yüksek para vermene ramen tepe modelden düşeceksin.

Ama iPhone 6 alma imkanı varken böyle ilginç seçimlere yöneliyorsan yanlış anlamada galiba akıllı telefondan hiç anlamıyorsun.

Bence sen anlamıyorsun sırf kullandığın telefonu öveceğim diye neden böyle boş laflar yapıyorsun ?

İ6 almayan telefondan anlamazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: -zed-

quote:

Bence sen anlamıyorsun sırf kullandığın telefonu öveceğim diye neden böyle boş laflar yapıyorsun ?

Kendi telefonummuş. Piyasadaki her telefonu alma şansım vardı. Android'i foroyo, ios'u ios 5'ten beri iyi biliyorum.

iPhone 6 benim tercihim oldu. Yoksa Allah'a şükür piyasadaki herhangi bir telefonu alabilecek durumdayım.

iPhone 6 alabilecekken herhangi başka bir model almak amatörlük olur.
  • quote:

quote:

quote:

Kendi telefonummuş. Piyasadaki her telefonu alma şansım vardı. Android'i foroyo, ios'u ios 5'ten beri iyi biliyorum.

iPhone 6 benim tercihim oldu. Yoksa Allah'a şükür piyasadaki herhangi bir telefonu alabilecek durumdayım.

Ne kadar gereksiz konuştun. O zaman o para ile başka telefon alan dünya kadar kişi var onlar bilgisizde sen zekisin değil mi?

Başka model telefon alsan onu savunacaksın cidden bu kadar küçük düşmeyin rica ediyorum.

• ø kullanıcısına yanıt
    ikisi arasıda kalıp Alpha sipariş ettim.sebep olarak ,araştırınca i6 iskeletinin zayıf olup,bükülmeye müsait olduğunu ,dikkatli kullanılması gerektiğini gördüm.benim için çok önemli olan uygulamalarında j.b olmadan ios kısıtlaması yüzünden çalışmayacağını hatırladım. Üstelik 900 tl fazla verecektim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ne kadar gereksiz konuştun. O zaman o para ile başka telefon alan dünya kadar kişi var onlar bilgisizde sen zekisin değil mi?

Başka model telefon alsan onu savunacaksın cidden bu kadar küçük düşmeyin rica ediyorum.

Ben telefonu basit kullanmıyorum. Telefonu pdf tarayıcıdan tut oyun konsoluna kadar her görevi yaptıracak şekilde kullanıyorum. Note 3'ü çıktığı gibi alan iş arkadaşım iPhone 6 Plus'u ilk fırsatta alıp Note 3'ü bıraktı.

Beni kutudan çıktığı hali değil, yıllarca koruyacağı performansı ilgilendirir.

whatsapp, facebook kullanıp telefon kullandım demiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanss

ikisi arasıda kalıp Alpha sipariş ettim.sebep olarak ,araştırınca i6 iskeletinin zayıf olup,bükülmeye müsait olduğunu ,dikkatli kullanılması gerektiğini gördüm.benim için çok önemli olan uygulamalarında j.b olmadan ios kısıtlaması yüzünden çalışmayacağını hatırladım. Üstelik 900 tl fazla verecektim.

Hayırlı olsun. İhtiyaçlarını elbet karşılıyordurda o kararı vermişsindir. Ama telefona bugünki bakışınla bir kaç ay sonraki bakışın aynı olmaz. Android 5.0'da belki toplar ama bu haliyle performans'ta ölü doğmuş bir model. Ama elbette onunda ihtiyacını göreceği bir kitle var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.