Şimdi Ara

Ati Radeon 9550 ile overclock çılgınlığı... (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.114
Cevap
4
Favori
134.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler bugun kadıkoy pıyasasında tum dukkanlarda saphire 9600pro aradım fakat hıcbır yerde bulamadım... 9600xt buldum ama aradakı farkı ve hangısının daha ıyı oldugunu bılmedıgımden alamadım...

bana 9600pro bulabılecegım bır yer solermısınız?

bıde abit 9550 turbo guru die bisey buldum, 9600den daha ıyı fln dedıler ama bılemıcem tabii..
    yorumu sıze bırakıyorum..
  • arkadaşlar sapphire x550 256 mb lıktan kullanıyorum ve Core : 570 MeMory : 552 normalmi sizce..daha bugünde pop oynarken vpu recover devreye girdi.Oda ilkkez oldu..
  • bende palit ati redeon 256 mb 9550 var.normal ayarlarda 389/440 oldu.bu ne kadar daha yükseltelebilir?
  • arkadaslar bnde de asus ati 9550 war 256 mb. bnde fazla zorlamadan o/c yapmak istiyorum. birisi yardim edebilirmi. üzerinde kendi orjinal fanı war. hadi bide bana yardim edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real RocknRolla -- 4 Mart 2006; 10:35:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhantoros

arkadaslar bnde de asus ati 9550 war 256 mb. bnde fazla zorlamadan o/c yapmak istiyorum. birisi yardim edebilirmi. üzerinde kendi orjinal fanı war. hadi bide bana yardim edin

Hız aşırtma için Atitool'u kurabilirsin.

Sürücü için ise öncelikle mevcut sürücüyü ekle kaldırdan sil. Softmod'u yükle.

Atitool'a girince resimdeki görüntüyle karşılaşacaksın.

Ati Radeon 9550 ile overclock çılgınlığı...

Açınca "settings" bölümüne gir. Üstte "overclocking" yazan yere tıkla ve "miscellaneous"u seç. Remove radeon 9000/9200....... clock lock'u işaretle.

Şimdi rahatlıkla hızlandırabilirsin. İşlemciyi (core) önce direk 300-330 arası bir değere getir. Daha sonra 10'ar 10'ar arttır ve her seferinde 40-60sn kadar "scan for artifacts" işlevini çalıştır. Eğer sarı renkli bozulmalar olmaz ve atitool sesli uyarı vermezse hızlandırmaya devam et. Belleği de her seferinde 5'er 5'er arttırıp aynı işi yap. Başlangıç olarak 215(430) yaparsın.

Belli bir değere gelince 3dmark 03-05 kullanarak veya belli bir süre oyun oynayarak test edersin. Zaten birkaç gün içinde güzel değeri bulacaksın. Hız aşırtma işi hastalık gibi olduğundan peşini bırakmak pek mümkün değil.

-----

Ek olarak oyunlarda (veya 3dmark'ta) donma yaşarsan bu genelde gırafik işlemci kaynaklı olur. Görüntü bozulmaları olursa bellekten. Ona göre değerleri düşürürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 4 Mart 2006; 15:42:02 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

Orjinalden alıntı: gokhantoros

arkadaslar bnde de asus ati 9550 war 256 mb. bnde fazla zorlamadan o/c yapmak istiyorum. birisi yardim edebilirmi. üzerinde kendi orjinal fanı war. hadi bide bana yardim edin

Hız aşırtma için Atitool'u kurabilirsin.

Sürücü için ise öncelikle mevcut sürücüyü ekle kaldırdan sil. Softmod'u yükle.

Atitool'a girince resimdeki görüntüyle karşılaşacaksın.

Ati Radeon 9550 ile overclock çılgınlığı...

Açınca "settings" bölümüne gir. Üstte "overclocking" yazan yere tıkla ve "miscellaneous"u seç. Remove radeon 9000/9200....... clock lock'u işaretle.

Şimdi rahatlıkla hızlandırabilirsin. İşlemciyi (core) önce direk 300-330 arası bir değere getir. Daha sonra 10'ar 10'ar arttır ve her seferinde 40-60sn kadar "scan for artifacts" işlevini çalıştır. Eğer sarı renkli bozulmalar olmaz ve atitool sesli uyarı vermezse hızlandırmaya devam et. Belleği de her seferinde 5'er 5'er arttırıp aynı işi yap. Başlangıç olarak 215(430) yaparsın.

Belli bir değere gelince 3dmark 03-05 kullanarak veya belli bir süre oyun oynayarak test edersin. Zaten birkaç gün içinde güzel değeri bulacaksın. Hız aşırtma ilşi biraz hastalık gibi olduğundan peşini bırakmak pek mümkün değil.

-----

Ek olarak oyunlarda (veya 3dmark'ta) donma yaşarsan bu genelde gırafik işlemci kaynaklı olur. Görüntü bozulmaları olursa bellekten. Ona göre değerleri düşürürsün.

yani bu ekran kartını overclock yapmak için gereken işlem bu kadar kolaymı bende önümüzdeki hafta alıcam asus256mb 9550 bunları yaptığım taktirde herşey hallolmuş oluyor değil mi
    sistemim celeron d 2.53
    asrock p4vm800 anakart
    512 ddr400 oem ram
    400w everest psu

• quote:

Orjinalden alıntı: fbozzy

yani bu ekran kartını overclock yapmak için gereken işlem bu kadar kolaymı bende önümüzdeki hafta alıcam asus256mb 9550 bunları yaptığım taktirde herşey hallolmuş oluyor değil mi
    sistemim celeron d 2.53
    asrock p4vm800 anakart
    512 ddr400 oem ram
    400w everest psu

Genel olarak belirttiğim gibi. Sürücü olarak Omega veya Dna da kullanılabilir.

Hız aşırtma yazılımı olarak ta Ati tray tool gibi bir seçenek te mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 4 Mart 2006; 15:46:38 >
  • teşekkür ederim tuğer
    haftaya alınca başını ağrıtırım azcık bi sorun olursa
  • quote:

teşekkür ederim tuğer

Tabii

Zor da olsa bulursan asus 9550ge 128mb al.

256mb almak zorundaysan belleklere dikkat et. 6-7ns ve infineon, elixir gibi bir marka olmasın. 4-5 ns gecikmeli olmalarında fayda var. 256'larda da kullanılıyor mu bilmiyorum ama bellek markaları da samsung veya hynix olsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

teşekkür ederim tuğer

Tabii

Zor da olsa bulursan asus 9550ge 128mb al.

256mb almak zorundaysan belleklere dikkat et. 6-7ns ve infineon, elixir gibi bir marka olmasın. 4-5 ns gecikmeli olmalarında fayda var. 256'larda da kullanılıyor mu bilmiyorum ama bellek markaları da samsung veya hynix olsun.

bunları söylemen çok iyi oldu aslında ben hala kararsızım asus mu sapphire mi alayım diye 256 almak zorunda değilim almışken 256 olsun dedim sadece 128 asus piyasada yok nerdeyse ama sapphire in var onu mu alsam acaba??
    ama onun overclock potansiyeli hakkında da bi bilgim yok

• 256 sapphire nin ramleri iyi değil arkadaşa aldık. az o/c oluyor. Asus un ki daha iyi olabilir ama alırken ramlerine bakma imkanın varsa kesinlikle bak. bir de 128lik sapphirenin üzerinde pasif soğutma var galiba. bu yüzden çekirdek yüksek hızlara çıkamayabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dreamwalker

256 sapphire nin ramleri iyi değil arkadaşa aldık. az o/c oluyor. Asus un ki daha iyi olabilir ama alırken ramlerine bakma imkanın varsa kesinlikle bak. bir de 128lik sapphirenin üzerinde pasif soğutma var galiba. bu yüzden çekirdek yüksek hızlara çıkamayabilir.

teşekkür ederim
    3 kuruş fazla olsun asus olsun o zaman..
    alırken ramlere dikkat edicem önerileriniz üzerine çok sağolun
  • tuğer kardeşim çok teşekkür ederim.
  • ya benim kart abit ati 9550 turbo guru
    buda o canavar kartlardan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PinkRock -- 4 Mart 2006; 19:53:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PinkRock

ya benim kart abit ati 9550 turbo guru
    buda o canavar kartlardan mı?

En iyilerinden. Saat hızlarının normale göre daha yüksek olması lazım hatırladığım kadarıyla. Hızlandırılmaya da fazlasıyla müsait.

quote:

tuğer kardeşim çok teşekkür ederim.

Rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 4 Mart 2006; 22:35:21 >
  • bende sapphire var bu da o canavar kartlardan mı
  • bende sapphire 128 mb var. kartı normal hızında çalıştırıyorum. ati tool'dan 3d program açınca hızlandırmayı açtım. kartı oyunlarda 455/480 kullanıyorum. aslında 485/500 oluyor fakat bana bu yetiyor. bir de chip dergisinde bu kartların testleri vardı onlar sapphirenin mem. hızını 270 mhz yapmışlar. belki benim psudan olabilir. ati tooldan find max mem diyorum 280'e kadar çıkıyor sonra 239.40'a geri dönüyor. ama uzun süre 250mhzde kullandım. bu değerlerde bence sapphire kart da ii. asus ile arasında çok az fark var. şahsen bu far için 5 dolar fazla vermem ama 128 mb olması overclock için gerekli. sonra 220 de takılıp kalır kart. karta herangi bir modifiye yapmadım hatta ilk geldiğinde hayal kırıklığına uğradım soğutucusu sac gibi birşey fakat 480 de bile banamısın demiyor ısısı max. 45 derece. ölçümlerimde 39'u geçmedi 6 da ben koydum dışardan ölçtüğüm için..
  • 128 asus 9550 ge/td orjinal durumda nekadar yükleniim sizce
    everestten alınma bi ss var

http://img59.imageshack.us/img59/9071/95506wb.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornitolog -- 12 Mart 2006; 17:59:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeus1907

128 asus 9550 ge/td orjinal durumda nekadar yükleniim sizce
    everestten alınma bi ss var

http://img59.imageshack.us/img59/9071/95506wb.jpg

Asus 9550 nin 430-440 GPU, 520(260x2)-540(270x2) memory hızlarına çıkması lazım ati tool la artfact taraması yaparak ve 1-2 3DMark yaparsan stabiliteyi de kontrol etmiş olursun.

• peki bu hızlara ramsink falan takmadan dayanırmıki?
    1-2 saat güzel gidipte aniden zortlarsa kart, olurmu öyle bişey
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.